Нацбанк зобов'язав банки показати інформацію про їх реальних власників

ЕкономікаО.Г., 15 травня 20153920

Національний банк України зобов'язав комерційні банки до 29 травня цього року надати перелік усіх пов'язаних із фінустановою осіб станом на 1 травня поточного року. Відповідне рішення закріплене постановою НБУ від 12 травня №315, пише «Інтерфакс».

Згідно з документом, у період до введення регулятором відповідної форми статистичної звітності банки зобов'язані щомісячно до 10 числа надавати в НБУ актуалізований перелік пов'язаних з банком осіб.

Серед таких пов'язаних осіб - контролери банку і його прямі та опосередковані акціонери з істотною участю, керівники банку, учасники банківської групи, споріднені й афілійовані особи банку та їх великі власники.

Окрім того, Національний банк цією ж постановою затвердив положення про визначення пов'язаних з банком осіб.

«Національний банк має право вимагати від банку надання документів, що містять інформацію, необхідну НБУ для ухвалення рішення про визначення фізичних і юридичних осіб особами, пов'язаними з банком», - зазначено в документі. Згідно з ним, рішення про визнання юр- і фізосіб пов'язаними з банком особами приймає уповноважений НБУ, але в банку у разі незгоди є 15 днів, щоб довести протилежне.

Зокрема, ознаками визначення Нацбанком пов'язаних осіб є винятковість відносин (наприклад, у вигляді економічно необгрунтованих операцій з боржником або контрагентом або відсутність кредитної історії); економічна залежність; спільна інфраструктура; недостатня прозорість.

Іншими підставами визначення зв'язаності з банком може бути, відповідно до положення, аналіз характеру операцій на предмет мети і використання коштів, документації, операційних стандартів, інструментів внутрішнього контролю, заборгованості й кредитоспроможності, процентних ставок, комісії і ціни, заставного забезпечення і гарантій.

Щодо кожного з цих пунктів Нацбанк наводить додаткові ознаки, які дають підстави підозрювати зв'язаність осіб.

Окрім того, іншою постановою від 12 травня №312 про внесення змін до Інструкції про порядок регулювання діяльності банків в Україні, що набуде чинності з 14 червня, НБУ посилив вимоги до операцій з пов'язаними особами.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук