Національний банк узаконив сервіс BankID для дистанційного отримання державних послуг

ЕкономікаВолодимир Пиріг, 5 вересня 20165120

3 вересня набула чинності постанова НБУ № 378 від 30 серпня «Про затвердження положення про Єдину національну систему електронної дистанційної ідентифікації фізичних і юридичних осіб BankID Нацбанку». Тепер правила взаємодії банків з системою BankID НБУ і органами, які надають адміністративні послуги, а також порядок підключення абонентів до системи BankID, визначені офіційно.

«Наступним етапом проекту має стати використання системи BankID для ідентифікації клієнтів банків з метою отримання разом з адміністративними також і банківських послуг», – зазначив директор департаменту інформаційних технологій НБУ Володимир Нагорнюк.

Сервіс BankID Нацбанк у тестовому режимі запустив учервні. Він призначений для дистанційного отримання адмінпослуг – наприклад, отримання виписки з РАЦСу, довідки про подану податкову декларацію або про склад сім'ї. Офіційний запуск послуги планується на осінь 2016 року, зазначає AIN.ua.

До системи BankID вже підключені портал Міністерства юстиції, Єдиний державний портал адміністративних послуг Міністерства економічного розвитку і торгівлі, а також портал адмінпослуг міста Львова. Банками-учасниками системи, які дозволяють своїм клієнтам проходити ідентифікацію в системі і замовляти послуги, стали «Ощадбанк» і ПУМБ. Заявки на підключення до BankID подали «ОТП Банк», «УкрСиббанк» та «Укрсоцбанк».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук