Національний банк визначив сім стратегічних цілей розвитку

ЕкономікаРоман Ганкевич, 16 березня 20182010
Смолій: НБУ має намір стати сучасним, ефективним, незалежним центральним банком

Національний банк презентував Стратегію центрального банку, яка встановлює цілі на середньостроковий період. Про це у п'ятницю, 16 березня повідомляє прес-служба НБУ.

Новопризначений голова НБУ Яків Смолій заявив, що Національний банк має чітке бачення та програму і продовжить працювати на забезпечення цінової та фінансової стабільності для сприяння економічного зростання.

«Реалізація цього бачення буде здійснюватися за сімома напрямками розвитку. Шість спрямовані назовні – на задоволення потреб фінансової екосистеми. Одна з важливих передумов для їх досягнення – висока інституційна спроможність центробанку. Розуміючи це, Національний банк ставить перед собою і внутрішню ціль – стати сучасним, відкритим, ефективним, незалежним центральним банком», - йдеться у повідомленні.

Стратегія Національного банку складається з таких цілей:

  • низька та стабільна інфляція;
  • стабільна, прозора та ефективна банківська система;
  • відновлення кредитування;
  • ефективне регулювання фінансового сектору;
  • вільний рух капіталу;
  • фінансова інклюзія;
  • сучасний, відкритий, незалежний, ефективний центральний банк.

За словами Смолія, НБУ проаналізував потреби учасників фінансової екосистеми, умови середовища, у якому вони працюють, тенденції, що впливатимуть на екосистему в майбутньому. На базі цього аналізу і була сформована стратегія Національного банку – дорожню карта, якою фінансовий регулятор керуватиметься найближчі роки для досягнення визначених цілей.

Як відомо, 15 березня Верховна Рада підтримала звільнення Гонтаревої з посади голови НБУ і на цю посаду призначила Якова Смолія.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук