Валерію Гонтареву звільнили з посади голови Національного банку

Валерію Гонтареву звільнили з посади голови Національного банку
фото DsNews
Гонтарева написала заяву ще в травні 2017 року

Верховна Рада звільнила Валерію Гонтареву з посади голови Національного банку України. За ухвалення відповідного проекту постанови №7500 проголосували 342 депутати при мінімально необхідних 226, повідомляє «Укрінформ».

Раніше в четвер під час звіту щодо своєї діяльності на посаді голови Національного банку України у Верховній Раді Гонтарева заявила, що вважає свою місію на цій посаді повністю виконаною.

Як повідомив «Прямий», з трибуни Гонтарева розповіла, що час перебування на посаді зробила три важливих кроки.

«Від самого початку я наголошувала, що прийшла до Нацбанку для проведення реформ. Тому, коли всі реформи, які негайно потребували українська економіка і банківський сектор були зроблені, я вважала свою місію повністю виконаною і в квітні минулого року я подала президенту офіційну заяву про відставку за власним бажанням», — сказала Гонтарева.

«Що було зроблено. По-перше, макрофінансову стабільність, країна перейшла на гнучкий валютний курс та започаткувала нову монетарну політику інфляційного таргетування. А успішна співпраця з МВФ та іншими міжнародними кредиторами дозволила наростити резерви до 18,4 млрд доларів. По-друге, ми очистили банківську систему від неплатоспроможних банків і посилили її стійкість на майбутнє. Банки здорові, прозорі і готові відновити кредитування. По-третє, ми здійснили повну трансформацію НБУ, перебудували всі процеси і перетворили його у потужню європейську інституцію. Отже, я вважаю мою місію повністю виконаною, тому що реформи зроблені», — підкреслила Гонтарева.

Як повідомлялося, Гонтарева 10 травня 2017 року подала заяву про відставку з посади голови НБУ. Відтоді вона перебуває у відпустці. До призначення нового очільника НБУ керує регулятором перший заступник голови Яків Смолій.

18 січня Президент Петро Порошенко вніс до парламенту кандидатуру Смолія на посаду голови НБУ. Одночасно була зареєстрована постанова про звільнення Гонтаревої. 5 лютого Комітет Верховної Ради з питань фінансової і банківської діяльності рекомендував парламенту підтримати проекти постанови про призначення Смолія на посаду голови Національного банку України та про звільнення Гонтаревої.

Гонтарева була призначена парламентом головою НБУ 19 червня 2014 року за поданням, змінивши на цій посаді Степана Кубіва.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук