Національний банк завершив тестування електронної гривні

Електронні гривні почали випускати наприкінці 2018 року, проте тестували їх лише працівники НБУ

В Україні завершився пілотний проект зі створення електронної гривні

Національний банк України закінчив пілотний проект з тестування «електронної гривні». Надалі його результати планують використати для майбутнього впровадження технології електронних грошей в Україні. Про це повідомив директор департаменту платіжних систем Нацбанку Олександр Яблунівський, інформує сайт Financial Club.

«Ми вже декілька років працюємо над проектом, який називається «електронна гривня». Це пілотний проект. Ми його позиціонуємо як дослідницьку роботу. Насправді більшість центральних банків світу роблять це», — повідомив Яблунівський.

За його словами, «електронні гривні» почали випускати наприкінці 2018 року, однак ними користувалися лише працівники Нацбанку. За цей час Нацбанк збирав інформацію щодо переваг та недоліків електронних грошей.

«Нині «пілот» закінчився. Ми підготували аналітику та найближчим часом розглянемо її на засіданні правління НБУ», — додав Яблунівський.

Зазначається, що «електронні гривні» не є криптовалютою, однак в їхній основі – подібні технології, що використовують для створення та функціонування криптовалют, зокрема технологія blockchain. Подібні проекти з випуску «електронних грошей» наразі тестують центральні банки багатьох країн, зокрема Британії та Швеції.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук