Нацкомфінпослуг анулювала ліцензії двох страхових компаній Юрія Явтушенка

Нацкомфінпослуг анулювала ліцензії двох страхових компаній Юрія Явтушенка
фото Forbes.ua
Юрій Явтушенко відомий на ринку страхування тим, що скуповує страхові фірми, які перебувають на межі банкрутства

Нацкомісія з державного регулювання у сфері ринків фінансових послуг, минулого тижня анулювала ліцензії страхових компаній «Саламандра-Україна» та «ДІМ Страхування» у зв'язку з рядом порушень. Про це розповів член Нацкомфінпослуг Денис Ястреб, пише «Укрінформ».

«У квітні ми отримали ухвали судів, відповідно до яких нам було надано дозвіл у рамках кримінального провадження провести перевірки наших піднаглядних. Тож ми провели результативні перевірки у «Саламандрі» та «ДІМ страхування». В ході проведених перевірок нами було виявлено порушення: в СК «ДІМ страхування» їх було близько шести, а в СК «Саламандра» - близько десяти», - зазначив Ястреб.

Він зазначив, що у страхової компанії «ДІМ страхування» було виявлено недопокриття страхових резервів і порушення у співпраці з «Ощадбанком» з приводу страхування майна. Також знайшли порушення у добровільному медичному страхуванні - компанія уклала договори, згідно з якими було застраховано майже 18 тис. осіб але жодного підтвердження, що ці особи давали згоду на те, щоб їх страхували немає.

Денис Ястреб зауважив, що було виявлено ряд порушень, які стосувались здебільшого процедури страхування кредитів. Кредити видавалися, не поверталися, страхова компанія виплачувала страхові відшкодування не маючи на те належних підстав. Таких договорів протягом 2015-2016 років страховики уклали майже на 100 млн грн. «При виконанні таких договорів у матеріалах справи були відсутні документи, які б підтверджували настання страхового випадку. За такими договорами було виплачено близько 8 млн гривень. Тобто, фактично ці виплати не являються страховим відшкодуванням, так як по договору такої виплати не передбачено», - підкреслив Ястреб.

За словами посадовця, в діяльності СК «Саламандра» теж було виявлено ряд порушень. Одне з них - це те, що її керівник не відповідав вимогам, установленим комісією, а саме щодо стажу роботи та освіти. І хоча він був звільнений, до компанії лишалось багато запитань. Основне порушення - це неправомірні виплати: було зафіксовано факт виплати страхового відшкодування на 9 млн грн за договором страхування від пожежі, однак, є документи, які свідчать про те, що компанія не мусила робити цього. «Подібна ситуація була виявлена і з договорами страхування кредитів, за якими компанія відшкодувала 3 млн грн за неповерненими кредитами», - зазначив Ястреб.

Він розповів, що це була певна група осіб, які постійно брали кредити і не повертали.

У Нацкомісії зазначили, що страховим компаніям було надано час для усунення порушень. СК «ДІМ страхування» повідомила про сплату штрафних санкцій за недостовірну інформацію, однак, проаналізувавши документи, експерти Нацкомісії прийшли до висновку, що підтвердження усунення порушень в пакеті документів немає. Тому відповідно до законодавства 29 червня було прийняте рішення про анулювання всіх ліцензій СК «ДІМ страхування». Така ж ситуація і з СК «Саламандра», якій теж анулювали ліцензії.

Денис Ястреб нагадав, що торік близько 40 страхових компаній були позбавлені ліцензій і здебільшого більшість проблем, пов'язані саме з виконанням зобов'язань перед своїми клієнтами.

Нагадаємо, у червні СБУ проводила обшуки в двох страхових компаніях, що належать Юрію Явтушенку - СК «ДІМ Страхування» і СК «Саламандра». Приводом для візиту СБУ нібито стала кримінальна справа, заведена на Явтушенка кілька років тому.

До слова, Юрій Явтушенко відомий на ринку страхування тим, що скуповує страхові фірми, які перебувають на межі банкрутства. Крім двох згаданих страховиків, у нього є факторингові та асистанські компанії «Фінанс Лайн» і «Маркс.Капітал». У 2016 році Юрій Явтушенко створив громадський союз «Український страховий омбудсмен» для допомоги постраждалим у ДТП в отриманні страхової виплати. Восени він купив СТ «Іллічівське». У квітні 2017 року СТ «Іллічівське» оголосило про ліквідацію.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук