Нацрада розробила план вивільнення низьких частот для 4G

4G на низьких частотах дозволить покрити швидкісним мобільним інтернетом навіть найвіддаленіші села

ЕкономікаВолодимир Пиріг, 13 грудня 20192130

Національна Рада України з питань телебачення та радіомовлення розробила план вивільнення частот у діапазонах 790-862 МГц і 694-790 МГц від телебачення для мобільних операторів, на яких вони зможуть запустити технологію LTE (4G), яка, зокрема, дає доступ до швидкісного мобільного інтернету.

Як пояснили у Нацраді, проект Плану заходів передбачає перепланування і вивільнення каналів загальнонаціональних цифрових мереж МХ-1, 2, 3, 5 та вивільнення каналів у смугах цифрових дивідендів загальнонаціональної мережі МХ-6. Відтак подальше мовлення програм, які транслюються в МХ-1, 2, 3, 5, і 6 має відбуватися в діапазоні 470 – 694 МГц.

З метою реалізації цих намірів заплановане проведення конверсії радіочастотного ресурсу України в смугах радіочастот загального користування.

Крім того, як додали у Нацраді, після перерахунку частот для загальнонаціональних мультиплексів Український державний центр радіочастот (УДЦР) матиме змогу виділити додатковий радіочастотний ресурс для потреб місцевого мовлення. Попередні розрахунки перепланування місцевих і регіональних каналів мають надійти від УДЦР у квітні.

Наразі відомо, що Нацрада повинна надіслати проект Плану заходів до Адміністрації Держспецзв’язку для подальшого затвердження Кабінетом Міністрів України.

Зазначимо, що зараз українські мобільні оператори підтримують технології 3G на частотах 2100 МГц, а також 4G на частотах 1800 і 2600 МГц. Використання цих технологій на таких високих частотах робить фактично неможливим покриття швидкісним мобільним інтернетом віддалених населених пунктів, оскільки чим вища частота, тим менше території охоплює одна базова станція, а встановлювати велику кількість базових станцій операторам невигідно.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук