Нацрада змінила систему візуальних позначок контенту

КультураК.С., 11 березня 20167600

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення внесла зміни до Системи візуальних позначок з індексом кіновідеопродукції залежно від аудиторії, на яку вона розрахована, виклавши її в новій редакції.

Документ буде скеровано на державну реєстрацію до Міністерств юстиції України та набуде чинності після реєстрації та офіційного оприлюднення, повідомляє «Детектор медіа».

Попередня редакція Системи візуальних позначок була затверджена Нацрадою 8 грудня 2012 року та зареєстрована Мін’юстом 24 лютого 2012 року. 28 січня 2016 року Нацрада винесла на громадське обговорення проект нової редакції Системи візуальних позначок.

При системі, яка працює зараз зелене коло означає, що контент немає  жодних без обмежень. Жовтий трикутник - перегляд неповнолітніми глядачами рекомендується разом з батьками або з відома батьків, а червоний квадрат означає,  що перегляд рекомендується тільки повнолітніми глядачами.

Нова система візуальних позначок – це адаптація старої системи (зелене коло, жовтий трикутник, червоний квадрат) до нової редакції Положення про державне посвідчення на право розповсюдження і демонстрування фільмів, що набула чинності 15 січня. Цей документ запроваджує нові п’ять індексів глядацької аудиторії для фільмів і серіалів: «ДА» (дитяча аудиторія), «ЗА» (загальна аудиторія), «12», «16» та «18», із яких часові обмеження для показу передбачені тільки для останнього. Відповідно, телеканали зможуть показувати фільми з індексами «ДА», «ЗА», «12» і «16» у будь-який час, а «18» – з 22:00 до 6:00.

У новій редакції позначки візуалізовано у вигляді кола, в яке вписано вікові позначки: «12+», «16+» та «18+». При цьому для аудиторій «12» і «16» тло має бути жовтим, для «18» – червоним. Ці позначки мають розміщуватися на екранах упродовж усього часу трансляції фільму чи серіалу.

У новій редакції документу Нацрада додатково нагадала мовникам про норму закону «Про телебачення і радіомовлення», яка забороняє телерадіоорганізаціям розповсюджувати й анонсувати програми й передачі, що можуть зашкодити неповнолітнім і юнацтву, крім як протягом ефірного часу з 23:00 до 6:00 та на каналах з обмеженим доступом.

Також Нацрада зобов’язує мовників у передачах, що можуть завдати шкоди дитині, розміщувати спеціальне графічне попередження протягом усієї передачі або звукове попередження для аудіоконтенту на початку передачі. Проти цієї новації виступали Індустріальний телевізійний комітет і телегрупа StarLightMedia, які пропонували вилучити цей пункт із проекту.

Наводимо проект нової редакції Системи візуальних позначок:

 

І категорія (без позначки) стосується фільмів з індексами «ДА» та «ЗА». Фільми цієї категорії розраховані на глядачів будь-якого віку, у тому числі і на дітей. Вони максимально прийнятні для сімейного перегляду. Такі фільми характеризує відсутність насильства, жорстокості, непристойних виразів у будь-якій формі, показ фізіології сексу, споживання наркотичних засобів та психотропних речовин тощо. 

ІІ категорія (коло жовтого кольору 12+ або 16+) стосується фільмів, перегляд яких не рекомендовано дітям до 12 та 16 років відповідно без відома батьків, прирівнюється до фільмів з індексами «12» та «16», встановленими відповідно до пункту 7 Положення.

Перегляд фільмів 12+ можливий дітьми від 12 років тільки у присутності батьків у зв’язку з тим, що такі фільми можуть містити деякі сцени, які батьки вважатимуть неприйнятними для самостійного перегляду дітей.

Перегляд фільмів 16+ заборонено особам віком до 16 років у зв’язку з тим, що такі фільми можуть містити такі сцени з обмеженим ступенем насильства та жорстокості, як бійки, застосування зброї без надмірного кровопролиття, обмежене зображення нещасного випадку або катастрофи, а також сцени, що включають короткі та епізодичні зображення оголеності, епізодичне використання ненормативної лексики, що присутні в оригіналі за задумом режисера і необхідні для розвитку сюжету.

ІІІ категорія (коло червоного кольору 18+) стосується фільмів, що рекомендовано тільки для повнолітніх глядачів. До цієї категорії належать фільми, які можуть містити сцени насильства, жорстокості, зображення катастроф, жахів, відвертої оголеності, імітації інтимних стосунків.

Фільми, заборонені для розповсюдження і демонстрування в Україні та без права трансляції на телебаченні, не підпадають під жодну категорію.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук