Науковці України обговорили, як Львівщині з дотаційної стати інвестиційно привабливою
16 квітня на Львівщині представники наукових кіл України обговорили проблему інвестиційної привабливості областей України.
Зустріч науковців пройшла на базі Львівського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України (ЛРІДУ НАДУ) у межах конференції "Розвиток регіонів України при новій владі".
Завданням конференції стала розробка пропозицій новій владі щодо розширення можливостей для залучення вітчизняних та іноземних інвестицій в економіку регіонів країни. Зокрема щодо Львівщини були обговорені можливості залишення коштів на місцях, окільна на сьогодні ця область є все-таки дотаційною.
Разом з тим, у коментарі журналістам директор ЛРІДУ НАДУ Володимир Загорський зазначив, що Львівщина насправді має великі потужності для залучення інвестицій. З його слів, головною родзинкою регіону є туризм та розвиток санаторних територій – Моршина, Трускавця.
Разом з тим, як наголосив директор ВНЗ, у області не слід забувати і про місцеве виробництво, яке колись працювало на повні потужності, даючи непогані економічні показники. Відтак владі треба зосередити свою увагу на розвитку не лише галузі туризму, але й на нарощуванні виробничих потужностей регіону, вкладаючи кошти у відновлення роботи заводів, промислових підприємств.
Володимир Загорський сказав, що на сьогодні розвиток промислового сектору регіону є ще доволі нестабільним. Зокрема, за обсягом залучених інвестицій Львівщина навіть не входить до п’ятірки привабливих регіонів країни: на першому місці Київ, на другому – Дніпропетровська, на третьому – Одеська, на четвертому – Харківська і на п’ятому – Київська області. Відтак, Львівщина потрапляє тільки у десятку.
За минулий рік обсяг інвестицій в економіку області становив 2,4 млрд грн.
"Я не кажу вже, що за обсягом залучення інвестицій Україна, серед 175 країн світу, посідає 137 місце. А та ж сама Грузія нас значно переганяє і займає 37 місце у цьому рейтингу. Відтак саме новій державній владі і владі на місцях треба перебудовувати свої можливості щодо розширення інвестиційно-привабливої політики, а також думати про наповнення дохідної частини бюджетів того чи того регіону України", – сказав Володимир Загорський.