Найбільші тютюнові компанії в Україні оштрафували на 6,5 млрд грн за змову

Компанії перешкоджали виходу на ринок будь-яким дистриб’юторам, окрім «Тедіс Україна»

Антимонопольний комітет оштрафував українські тютюнові компанії

Антимонопольний комітет оштрафував компанії-виробників тютюнових виробів «Філіп Морріс», «Джей Ті», «Імперіал Тобакко», «Бритіш Американ Тобакко», «Прилуки», а також реалізатора «Тедіс» на загальну суму 6,5 млрд грн за узгоджені антиконкурентні дії. Про це повідомила прес-служба АМКУ.

«Визнано, що [компанії] вчинили порушення у вигляді антиконкурентних узгоджених дій, які стосуються обмеження доступу інших суб’єктів господарювання (покупців) на ринок первинного продажу виробниками цигарок», – йдеться у повідомленні.

За вчинені порушення накладено штрафи на:

«Тедіс Україна» – 3,4 млрд грн;

«Філіп Морріс Сейлз енд Дистриб’юшн» – 370 млн грн;

«Філіп Морріс Україна» – 810 млн грн;

«Джей Ті Інтернешнл Україна» – 430 млн грн;

«Джей Ті Інтернешнл Компані Україна» – 490 млн грн;

«Імперіал Тобакко Продакшн Україна» – 170 млн грн;

«Імперіал Тобако Юкрейн» – 290 млн грн;

«Бритіш Американ Тобакко Сейлз Енд Маркетинг Україна» – 80 млн грн;

«А/Т тютюнова компанія «В.А.Т.-Прилуки» – 450 млн грн.

«Зібраними у справі доказами доведене, що поведінка цих компаній була погодженою, а результатом співпраці з єдиним і спільним для всіх виробників дистриб’ютором на ринку первинного продажу сигарет стало створення і підтримання штучних бар’єрів, що перешкоджали виходу на ринок інших суб’єктів господарювання», – йдеться у повідомленні.

«У 2011-2012 роках кожен із зазначених виробників скоротив кількість прямих контрактів з дистриб’юторами з кількох десятків до одного спільного для всіх – «Тедіс Україна». Як наслідок, у 2013 році «ТедісУкраїна» стає монополістом на ринку з часткою 99,43%», – заявили в АМКУ.

«Одночасно зазначені виробники встановили схожі критерії до потенційних покупців (у т. ч. поставка (доставка) сигарет у віддалені райони), яким не відповідає жоден із суб’єктів господарювання. Жодна компанія не може вийти на ринок дистрибуції сигарет та/або придбавати сигарети безпосередньо у виробників, а змушена купувати їх у «Тедіс Україна» (або у його покупців)», – додала прес-служба Антимонопольного комітету.

Крім штрафу, перелічені вище компанії зобов’язали припинити порушення.

Як поінформував сайт «Ліга.Бізнес», компанія «Тедіс» заперечила звинувачення у ринковій змові та повідомила, що оскаржуватиме накладений штраф.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук