Найбільший світовий виробник сталі у світі повідомив про поступове падіння попиту

Ці зміни невдовзі можуть вплинути на курс української гривні

Компанія ArcelorMittal, яка є найбільшим у світі виробником сталі, прогнозує уповільнення темпів зростання попиту на неї у всьому світі, окрім Китаю. Про це повідомляє Bloomberg.

Наразі компанія вже повідомила про зменшення своїх доходів нижче від середніх показників. Так у першому кварталі 2019 року всі металургійні заводи ArcelorMittal принесли лише 1,65 мільярда доларів прибутку (без вирахування витрат на податки та сплату за кредитами).

Попит на сталь у світі зростатиме в середньому на 1-2%, а у Європі він взагалі впаде на 1%. Це може мати негативні наслідки для України, яка переорієнтовується на експорт своєї продукції до ЄС. Так, падіння попиту означає, що продати металургійну продукцію стане важче, її вартість почне падати, а валютні доходи держави скоротяться. Як наслідок це вплине на курс гривні, яка почне знецінюватися. Раніше надходження від експорту чорних металів вже скоротилися на 8,8%, пише «Главком».

Металургія — одна з найбільших статей українського експорту та надходжень валюти до економіки. Скорочення обсягів експорту металургії призведе до зменшення валютних надходжень, що може негативно вплинути на курс валю, спричинивши його зростання.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук