Найбільший виробник аміаку в Росії подав в арбітраж позов до «Укрхімтрансаміаку»

ЕкономікаАндрій Стець, 23 січня 20176381

Найбільший виробник аміаку в Росії ВАТ «Тольяттіазот» звернувся в Міжнародний комерційний арбітраж при Торгово-промисловій палаті України з позовом про стягнення з держпідприємства «Укрхімтрансаміак» 11,5 млн доларів США. Про це інформує «Інтерфакс-Україна»

«Тольяттіазот» вважає, що «Укрхімтрансаміак» порушив договірні зобов'язання щодо транзиту аміаку, припинивши його в односторонньому порядку. Рішення про звернення до суду було прийнято після відмови керівництва «Укрхімтрансаміаку» задовольнити претензію «Тольяттіазот», надіслану 13 січня 2017 року, і шляхом переговорів урегулювати ситуацію», – йдеться в повідомленні.

На російському підприємстві вважають необґрунтованою додаткову угоду з боку української сторони, яка передбачає збільшення вартості транспортування аміаку. В «Тольяттіазот» відмовляються підписувати дану угоду і мають намір домагатися стягнення з українського підприємства суми збитків, які зазнали за час припинення транспортування сировини.

Зазначимо, що аміакопровід Тольятті-Одеса побудований в кінці 1970-х років для транспортування аміаку «Тольяттіазот» на експорт. Загальна продуктивність трубопроводу становить 2,52 млн тонн на рік, з них 2,12 млн припадає на російські підприємства, а решта 400 тис. тонн поставляв український концерн «Стирол».

З протилежного боку аміакопроводу перебуває Одеський припортовий завод (ОПЗ), звідти аміак завантажується в танкери і направляється на експорт. Загальна протяжність аміакопроводу - 2418 км, по території України - 1018 км.

Зауважимо, що міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів заявив, що «Укрхімтрансаміак», оператор аміакопроводу «Тольятті-Одеса», зможе відновити прокачування після підписання нової угоди з російською стороною.

Раніше Вищий адмінсуд України задовольнив касаційну скаргу «Тольяттіазот» у спорі з Мінекономторгівлі України.

Суд визнав недійсним наказ Мінекономрозвитку від серпня 2015 року, який встановив надбавку в розмірі понад 8 доларів за тонну за транзит аміаку територією України. Ця надбавка діяла щодо продукції «Тольяттіазот» більше року.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук