«Найголовніше для нас – це те, що сьогодні нам довіряють понад 67,5 тисяч клієнтів»

Інтерв’ю з Головою Правління ПАТ «ВіЕс Банк» Іриною Походзяєвою

«Найголовніше для нас – це те, що сьогодні нам довіряють понад 67,5 тисяч клієнтів»

Другий рік поспіль банківська система переживає період турбулентності. НБУ активно очищує ринок від неплатоспроможних банків, а самі банки оговтуються від рекордних стрибків валютного курсу та відтоку депозитів. Та сьогодні вже намітилися позитивні зрушення: є банки, які не лише змогли встояти в кризовий час, але й наростили клієнтську базу. Як їм це вдалося і чого сьогодні очікують вкладники від банків – ми запитали в Ірини Вікторівни Походзяєвої, Голови правління «ВіЕс Банку».

Зараз в Україні економічна криза, і банківська система переживає теж нелегкі часи. Як у цій ситуації банк дає собі раду?

Насправді нам допомагає те, що «ВіЕс Банк» є частиною європейської банківської групи Sberbank Europe Group з головним офісом у Відні, яка представлена в 9 країнах Центральної та Східної Європи. У нас є дуже чіткі стандарти щодо прозорості умов обслуговування, професійного консультування, ділової етики й відносин з клієнтами. Це допомогло нам не тільки з гідністю пройти випробування на міцність, але й покращити свої позиції. Так, за розміром чистих активів банк піднявся з 54 на 41 місце серед 127 платоспроможних фінансових установ. Крім того, агентство «Кредит-рейтинг» цього року підтвердило рейтинг надійності вкладів «ВіЕс Банку» на рівні «5» – «найвища надійність».

Але найголовніше для нас – це те, що сьогодні нам довіряють понад 67,5 тисяч клієнтів. До речі, незважаючи на складну економічну та політичну ситуацію в країні, кількість наших клієнтів постійно зростає, росте і депозитний портфель. Усе це свідчить про те, що банк витримав випробування кризою та зберіг довіру своїх клієнтів.

Хвиля банкрутств українських банків сильно підірвала довіру українців до вітчизняної банківської системи. Чи змінилися параметри, за якими українці обирають банк? І як Ви порадите оцінювати банк в таких непростих умовах?

Справді, зараз клієнти особливо прискіпливо обирають банк, і це справедливо. Якщо до кризи клієнти обирали банк за найвищими ставками, то зараз шукають насамперед надійний банк.

Як оцінювати банк? Подивіться, як обраний банк поводився по відношенню до вкладників протягом минулого та поточного року. Чи траплялися ситуації, коли клієнти не могли забрати свої депозити, чи проводив банк усі операції та платежі.

Найголовнішим у роботі будь-якої банківської установи є безумовне виконання всіх зобов'язань перед своїми клієнтами й партнерами. І якщо банк дотримується цих принципів протягом багатьох років, то в його надійності можна не сумніватися.

«ВіЕс Банк» активно фігурує у майновому конфлікті довкола комплексу на вул. Зубрівська, 38 у Львові. Як Ви прокоментуєте ситуацію?

Усі провокаційні повідомлення в інформаційному просторі довкола цієї справи – це спланована інформаційна кампанія проти банку з боку недобросовісного позичальника, який не хоче повертати кредит. Використовуючи неправдиві звинувачення та спотворюючи інформацію про переговорний процес, ПП «Шива», фактично, відвертає увагу від головного – він не сплачує борг по кредиту, який він взяв на будівництво фізкультурно-оздоровчого комплексу на вул. Зубрівська, 38. До речі, на сьогодні об'єкт успішно функціонує, і позичальник отримує регулярні орендні платежі, але не сплачує жодної копійки по кредиту.

І як давно позичальник не сплачує кредит? Чи він є й досі власником об’єкту? Яка наразі ситуація?

ПП «ШИВА» припинило здійснювати платежі за нашим кредитним договором у березні цього року, хоча щомісяця отримувало близько 1 мільйона грн надходжень у вигляді орендних платежів від здачі в оренду приміщень вищезгаданої будівлі. Ще раз наголошу – підприємство могло платити, але не бажало, виправдовуючись обставинами в країні для власного інтересу.

На сьогодні банк є законним власником об’єкту нерухомості. Починаючи з лютого, упродовж понад півроку ми вели переговори з позичальником і до останнього сподівалися, що нам вдасться з ним порозумітися і знайти компроміс. Зрештою ми зрозуміли, що позичальник насправді затягує процес переговорів, а виграний у банку час використовує в своїх інтересах та на шкоду інтересам банку. Власне тому банк на початку серпня подав документи в Реєстраційну службу Львівського міського управління юстиції, щоб набути право власності на об’єкт іпотеки. У визначений законодавством термін пакет документів був розглянутий і банк отримав право власності на цей об’єкт.

А що з іншими клієнтами? Ви продовжуєте кредитувати бізнес?

Звісно, ми продовжуємо надавати кредити малому й середньому бізнесу, а також великим корпоративним клієнтам. Розглядаючи заявку на кредит, ми враховуємо всю інформацію про реальні доходи клієнта, а не тільки офіційну звітність. Новим та постійним клієнтам пропонуємо гривневі кредити, переважно на поповнення обігових коштів, а також овердрафти, рефінансування заборгованості. Ми, до речі, один з небагатьох банків, які сьогодні видають довгострокові кредити для інвестиційної діяльності.

А наскільки реально пересічному львів’янину отримати кредит на авто чи житло у «ВіЕс Банку»?

Наразі в цілому в Україні заявки на кредит приймають не більше 10-15 банків – це найбільші банки за розміром активів. Також це, як правило, банки з іноземним капіталом, які почувають себе більш впевнено в цій ситуації й мають фінансові можливості, щоб продовжувати кредитувати. Наш приклад це доводить. «ВіЕс Банк» як частина європейської групи не припиняв видачу кредитів на купівлю квартир та іншої нерухомості, а також видачу споживчих кредитів під заставу нерухомості. Ми продовжуємо кредитувати придбання і нових автомобілів, і автомобілів з пробігом – на досить конкурентних умовах – під 23-27% річних у гривні.

З бізнесом усе зрозуміло. Та сьогодні від бізнесу чекають активної участі у вирішенні соціальних проблем. Ви щось робите у цьому напрямі?

Банк ніколи не залишався осторонь від розв’язання найгостріших проблем громади. Але ми не звикли про це розповідати. Для нас головне допомагати тим, хто найбільше цього потребує. Власне тому ми вже два роки регулярно надаємо цільову допомогу українським військовим, які воюють в АТО, волонтерам і громадським організаціям. До речі, серед працівників банку і членів їхніх сімей теж є й ті, які сьогодні воюють за Україну.

Наразі ми разом з нашими корпоративними клієнтами готуємо спільну соціальну акцію на підтримку військових госпіталів. Плануємо закупити найнеобхідніше – медикаменти, засоби гігієни, продукти харчування. Ми з командою не можемо залишатися байдужими, оскільки віримо, що робити добро – покликання кожної людини.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук