Найкраще із сучасної української скульптури: у Львові відкрили виставку імениті митці

КультураМарічка Крижанівська, 5 лютого 2016, 16:20 1478 0

У Львівському національному музеї імені Андрея Шептицького відкрили безпрецедентну виставку сучасної скульптури за участю іменитих митців зі Львова, Києва, Горлівки та Харкова.

«Чому усі найважливіші культурні події мають відбуватися у Києві?» – так вирішили шестеро метрів української скульптури і зібралися у Львові.

І для вибагливих гурманів академічної скульптури, і для прихильників сучасного мистецтва – про кожного глядача на цій виставці подбали автори. А це справді серйозна титулована збірна України: Петро Антип з Донбасу, Олександр Дяченко з Києва, Олег Капустяк і Василь Ярич зі Львова, а от із Харкова – Володимир Кочмар та Валерій Пирогов.

«Такої виставки у Львові ще не було і я думаю, ще скоро і не буде», – поділився емоціями Василь Ярич, народний художник України.

Василь Ярич – львів'янин, автор пам'ятника Королю Данилу та багатьох інших. Зараз він разом з приятелями втілює в життя давню ідею – своєрідний з'їзд скульпторів.

«Ми дуже давні приятелі. А те, що ідея відбулася, це дуже приємний фактор і для нас, і для Львова. Унікальність цієї виставки в тому, що це зріз української скульптури, відомих художників-скульпторів», – додав Василь Ярич.

«Якось ми зібралися цим товариством і звернули увагу на те, що є такі культурні центри, як Львів, Харків, де є свої академії, але там ніколи не бачать скульптури з інших регіонів, тільки свої і єдине місце, куди звозять всі – це Київ. І вирішили, що ситуацію треба міняти, тож привезли свої твори до Львова», – розповів скульптор з Києва Олександр Дяченко.

Ці скульптори одні з перших відмовилися від соцреалізму і звернулися до національної української пластичної традиції, кожен у свій спосіб.

Петро Антип – з Донбасу, нині живе в Києві, але у творчості назавжди залишиться нащадком степу. Тому у скульптурі використовує символіку скіфів, сарматів, але вже осучаснює форму.

Критики про Петра Антипа кажуть, що він зробив новочасну кам'яну бабу.

«Я займаюся історією України, особливо степовою історією: сармати, скіфи, печеніги. І я вважаю, що там, у степу, дуже велика і древня історія. Коли говорять, що Донбас – це шахти і заводи, я завжди казав, що це брехня, то степ», – пояснив Петро Антип.

Виставка триватиме до 8 березня.

Фото: Мирослав Пархомик

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук