НАЗК вважає тиском пікети на підтримку голови Держкіно

КультураК. С., 30 січня 20185860
Кінематографісти просять голову НАЗК зустрітися із представниками кінематографічної спільноти

У НАЗК назвали акцію представників української кінематографічної спільноти на підтримку головиДержкіно Пилипа Іллєнко тиском. Про це йдеться на сайті установи.

«Національне агентство з питань запобігання корупції вважає пікети на підтримку голови Державного агентства України з питань кіно Пилипа Іллєнка, влаштовані біля будівлі органу, спробою тиску на діяльність агентства», - йдеться на сайті.

Нагадаємо, у НАЗК було складено протокол стосовно Пилипа Іллєнка за частинами першою та другою статті 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення за фактом того, що у його прямому підпорядкуванні перебуває особа, з якою він перебуває в родинних стосунках (двоюрдна сестра Пилипа Іллєнка Марія Іллєнко) також працює у Джеркіно. У протоколах йдеться, що Іллєнко ухвалював рішення щодо неї в умовах реального конфлікту інтересів, а саме видавав накази про преміювання.

26 січня НАЗК проголосувало за передачу до суду протоколів про «адміністративні правопорушення, вчинені головою Держкіно Пилипом Іллєнком».

«Так, закон не забороняє мати у прямому підпорядкуванні осіб, які не охоплені поняттям “близькі особи”, але з якими особа пов’язана позаслужбовими стосунками. При цьому спільна робота осіб, які пов’язані між собою позаслужбовими стосунками, за якої одна з таких осіб є безпосереднім керівником, утворює конфлікт інтересів, який потребує обов’язкового врегулювання у порядку, встановленому законом. Тому у цьому випадку Голова Держкіно повинен був повідомити про конфлікт інтересів та врегулювати його», - йдеться у повідомлені НАЗК.

У той же день під стінами НАЗК українські кінематографісти під стінами відомства провели акцію на підтримку голови Держкіно.

У ній взяли участь режисери Ахтем Сеітаблаєв, Роман Балаян, Олена Дем’яненко, Марина Степанська, Тарас Ткаченко, Роман Бондарчук, Дмитро Томашпольський, продюсери Володимир Філіпов, Максим Асадчій, Генадій Кофман, сценарист Андрій Кокотюха, директорка Української кіноакадемії Анна Мачух та багато інших кінематографістів.

Вони підписали та оприлюдинили листа до голови НАЗК, у якому просять Наталію Корчак зустрітися із представниками кінематографічної спільноти України, аби почути думку тих, хто безпосередньо робить кіно та забезпечити максимально прозоре обговорення ситуації, що склалась.

У Національному агентстві зазначають, що будь-які форми тиску на антикорупційний орган є неприпустимими, адже агентство здійснює свої повноваження виключно в правовому полі.

Нагадаємо, що Пилип Іллєнко очолив Держкіно 6 серпня 2014 року. За час його роботи у прокат вийшла рекордна кількість українських фільмів. Наприклад, у 2017 році за підтримки Держкіно було створено 45 фільмів, в них - 17 повнометражних ігрових. Суттєво збільшилась і українська присутність на фестивалях класу А.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук