НБУ хоче зобов'язати банки встановлювати камери у приміщеннях з банківськими сейфами

ЕкономікаРоман Ганкевич, 16 травня 20182820
Національний банк пропонує посилити захист приміщень банків в Україні

Національний банк України пропонує зобов'язати банки обладнати цілодобовою системою відеоспостереження зону клієнтів і робочого місця касира, вхід у приміщення банку і приміщення з індивідуальними сейфами клієнтів. Про це повідомляється на сайті регулятора з посиланням на проект змін до правил організації захисту приміщень банків.

Згідно з проектом, банки зобов'яжуть обладнувати системою відеоспостереження з обов'язковою реєстрацією та архівацією відеосигналу з відеокамер в цілодобовому режимі. Відеофіксацію робочого місця касира, зону клієнтів біля робочого місця касира, а також вхід/вихід клієнтів у банк будуть архівувати і зберігати впродовж 14 діб, сховище для індивідуальних сейфів та приміщення з індивідуальними сейфами - зберігатимуть в архіві 60 діб.

«Останнім часом зросла кількість звернень до Національного банку з боку громадян, правоохоронних органів, адвокатів та органів прокуратури з питань, пов'язаних з непорозуміннями в частині надання банками в оренду індивідуальних сейфів та надходження інформації про зникнення з них майна клієнтів», - пояснив регулятор причину розробки нововведень.

Наголошується, що пропозиції та зауваження до проекту Нацбанк приймає до 15 червня.

Нагадаємо, у жовтні 2017 року НБУ підвищив вимоги до організації захисту приміщень небанківських фінансових установ, що мають генеральну ліцензію на здійснення валютних операцій з переказу коштів та/або обміну валют, наблизивши їх до аналогічних вимог, які діють для банків.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук