НБУ наказав банкам блокувати перекази для осіб зі санкційного списку

Національний банк України (НБУ) зобов’язав з 2 жовтня 2015 року відмовити в здійсненні переказу клієнтові, до якого були застосовані санкції Ради національної безпеки і оборони «блокування активів», «зупинка фінансових операцій» і «запобігання виведенню капіталів за межі України».

Відповідна постанова НБУ набуває чинності з 2 жовтня, передає “Інтерфакс-Україна».

Згідно з постановою, НБУ зобов’язав банки в триденний термін з 2 жовтня надати відомості про наявність банківських рахунків і залишків коштів на них 388 фізичних осіб і 105 юридичних осіб, вказаних у додатках до рішення РНБО.

Крім того, банки зобов’язані щомісячно, до п’ятого числа, надавати регулятору інформацію про залишки коштів на цих рахунках і способи проведення фінансових операцій фізичними і юридичними особами, вказаними у списку санкцій.

Постанова діятиме впродовж терміну застосування санкцій.

Нацбанк вказав, що види обмежувальних заходів прописані в рішенні РНБО окремо до кожної особи. Зокрема, серед санкцій – блокування активів, припинення виконання економічних і фінансових зобов’язань, заборона на встановлення ділових контактів, припинення економічних і фінансових зобов’язань (заборона на кредити, позики, фіндопомогу, гарантії, купівлю цінних паперів, здійснення кредитування через купівлю цінних паперів).

Нагадаємо, 16 вересня президент України Петро Порошенко підписав указ про введення в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 2 вересня про застосування персональних санкцій до низки фізичних і юридичних осіб терміном на 1 рік.

До списку увійшли 388 фізичних і 105 юридичних осіб РФ та інших країн, щодо яких застосовуються санкції. Однак 18 вересня Порошенко підписав змінений указ, адже зі списку санкцій РНБО виключила низку журналістів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук