НБУ назвав умову скасування санкцій для банків з російським держкапіталом

Національний банк України (НБУ) пообіцяв послабити санкції проти банків з російським державним капіталом після того, як ситуація з безпекою в Україні стабілізується, йдеться в додатковому листі про наміри від 29 березня, направленому в Міжнародний валютний фонд.

«Ми послабимо ці обмеження, як тільки ситуація з безпекою дозволить це зробити», – запевнило керівництво країни в листі, який підписали президент Петро Порошенко, прем’єр-міністр Володимир Гройсман та голова НБУ Валерія Гонтарева.

Українська влада пояснила, що санкції були накладені у зв’язку з великим суспільним резонансом і негативною реакцією на діяльність згаданих банків на території України.

«Останні події викликали потужну негативну суспільну реакцію на діяльність в Україні державних російських банків. Заради інтересів національної безпеки ми наклали обмеження на проведення операцій цими банками зі своїми материнськими установами та повідомили про такі заходи виконавчій раді МВФ відповідно з рішенням No.144-(52/51)», – йдеться в документі.

При цьому, автори документа вважають, що банки є платоспроможними і продовжують дотримуватися пруденційних вимог і пообіцяли забезпечити безпеку діяльності їх структурних підрозділів в Україні та необхідну підтримку ліквідності.

«Ми домовилися забезпечити цим банкам доступ до необхідної підтримки ліквідності, включаючи екстрену підтримку ліквідності з боку НБУ», – йдеться в листі.

Нагадаємо, санкції проти п’ятьох українських банків з російським державним капіталом почали діяти з 23 березня цього року. Після їх введення та численних протестів і актів вандалізму щодо офісів цих банків російський «Сбербанк» оголосив про продаж своєї дочірньої структури в Україні.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук