Власником українського «Сбербанку» стане син російського мільярдера

«Сбербанк Росії» 27 березня оголосив про продаж 100% акцій своєї української «дочки»

ЕкономікаВолодимир Пиріг, 28 березня 201711350
Власником українського «Сбербанку» стане син російського мільярдера
Відділення українського Сбербанку

Основним покупцем українського банку «Сбербанк» зі 100% російським державним капіталом виступить син власника нафтової компанії «Русснефть» Михайла Гуцерієва Саїд.

Це випливає з повідомлення латвійського Norvik Banka, який також візьме участь в угоді, повідомило агентство «Інтерфакс-Україна».

«Сьогодні AS Norvik Banka і його основний акціонер, громадянин Великобританії Григорій Гусельников, підписали угоду про участь в інвестиційному консорціумі з придбання українського підрозділу російського “Сбербанку”. Мажоритарним акціонером нового консорціуму став громадянин Великобританії Саїд Гуцерієв і білоруська компанія, що належить йому. Ця угода дозволить запропонувати українським клієнтам обслуговування, побудоване на європейських принципах якості, прозорості та доступності, зберігши технологічний рівень банку, створений “Сбербанком Росії”», – йдеться в релізі Norvik Banka.

«Придбаний банк має прекрасну інфраструктуру: в його платформу попередній власник – “Сбербанк Росії” – вклав сотні мільйонів доларів. Це солідна основа для розвитку і якісного зростання проекту. Мій досвід підказує, що, прийнявши рішення про участь в ньому, всі учасники консорціуму роблять вельми далекоглядну і вигідну інвестицію, а самому банку це дозволить зробити великий крок вперед і реалізувати багато передових проектів не тільки в Україні, але і в сусідніх країнах Європи», – заявив Гуцерієв, чиї слова наводяться в релізі.

Відповідну юридично зобов'язуючу угоду сторони підписали 27 березня. Закриття угоди очікується в першому півріччі 2017 року після отримання її схвалень фінансовими і антимонопольними регуляторами відповідних юрисдикцій, включаючи Латвію та Україну, повідомила прес-служба російського «Сбербанку».

У повідомленні про родинні зв’язки інвестора нічого не сказано, проте наведена там біографія – навчання в Херроу і Оксфорді, робота в Glencore – повністю збігається з біографією сина власника «Русснефти».

«Сбербанк Росії» 27 березня увечері оголосив про продаж 100% акцій української «дочки» консорціуму інвесторів, куди увійдуть Norvik Banka (належить бізнесменові Григорію Гусельникову) і білоруська приватна компанія.

Нагадаємо, останнім часом українські банки, які належать Росії, піддаються блокуванням та пошкодженням. Це сталося після того, як деякі їхні материнські структури заявили, що почали визнавати в Росії «паспорти», видані так званою владою самопроголошених «ДНР» та «ЛНР». Зокрема, остання з таких акцій пройшла у Вінниці.

23 березня Нацбанк закликав правоохоронців захистити банки з російським державним капіталом від вандалізму і надати можливість клієнтам безперешкодно потрапляти до цих установ, щоб вони змогли вільно забрати звідти свої гроші.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук