НБУ закликав силовиків захистити банки з російським державним капіталом від вандалізму

Нацбанк виступив за надання можливості банкам з російським держкапіталом цивілізовано піти з України

ЕкономікаВолодимир Пиріг, 23 березня 20172821
НБУ закликав силовиків захистити банки з російським державним капіталом від вандалізму
фото Гордон
Заступниця голови Національного банку України Катерина Рожкова

Національний банк України (НБУ) закликав правоохоронців відреагувати на тривале блокування роботи українських банків з державним російським капіталом, яке здійснюють «агресивно налаштовані групи осіб», оскільки це знижує довіру до української банківської системи і ставить під загрозу її стабільність, заявила заступниця голови НБУ Катерина Рожкова.

«Національний банк звертає увагу правоохоронних органів на необхідність захистити понад 1,7 млн вкладників-українців, які довірили понад 21 млрд грн банківській системі та нині не мають доступу до цих коштів і можливості вільно ними скористатися», – сказала вона на брифінгу в Києві в четвер, 23 березня, повідомило агентство «Інтерфакс-Україна».

За її словами, прояви вандалізму стосовно банківських установ нині дискредитують в очах клієнтів довіру до банківської системи, загрожують фінансовій стабільності й негативно впливають на імідж України на міжнародній арені.

«Як правова держава, яка сьогодні розбудовує демократію, ми маємо забезпечити можливість цивілізованого відходу українських банків із державним російським капіталом з нашого ринку», – наголосила Рожкова.

Вона констатувала, що нині діяльність цих банків обмежено під тиском агресивно налаштованих груп осіб, які фактично блокують роботу відділень цих банків, банкоматів і перешкоджають доступу клієнтів до їхніх рахунків.

«Нашим співвітчизникам – працівникам і клієнтам цих банків – загрожують непрогнозовані дії агресивно налаштованих груп людей, а обладнання відділень цих банків щодня страждає від проявів вандалізму. Для відновлення і стабільної роботи банківської системи потрібно забезпечити відповідний рівень безпеки для належного функціонування цих банків і вільного доступу клієнтів до їхніх коштів», – зазначила Рожкова.

Вона також нагадала, що Нацбанк своєю постановою від 23 березня довів до відома банків інформацію про всі необхідні заходи щодо дотримання введених раніше Радою національної безпеки і оборони санкцій до банків з російським держкапіталом. Заступниця голови НБУ нагадала, що санкції спрямовано на запобігання потенційному виведенню капіталу за межі України, але вони не забороняють збільшувати капітал і отримувати фондування від материнських або пов’язаних структур для виконання зобов’язань банків перед клієнтами.

«Указані санкції жодним чином не впливають на безперервне обслуговування клієнтів і міжнародні транзакції», – наголосила Рожкова.

За її словами, банки з російським держкапіталом докапіталізовані, ліквідні, виконують нормативи НБУ, працюють у рамках законодавства України і в разі потреби мають доступ до стандартних інструментів НБУ з підтримки ліквідності.

«Ці банки відносно стабільні, їхня діяльність жодним чином не загрожує фінансовій стабільності фінансової системи України», – зазначила заступниця голови Нацбанку.

Нагадаємо, 13 березня представники націоналістичних організацій у центрі Києва замурували вхід у центральне відділення «Сбербанку» – українського банку, 100% якого належить російському державному «Сбербанку». Мітингувальники закликали українську владу позбавити російських банків в Україні ліцензії. З метою безпеки роботу відділення банку було тимчасово призупинено.

Окрім того, у ці дні в кількох областях України невідомі заблокували роботу понад сотні банкоматів банків із російським капіталом, що діють на території країни, а також низки їхніх відділень. Як повідомляв Цивільний корпус «Азов», активісти закрили вітражі та двері банків наклейками, а самі банкомати залили монтажною піною.

Українські банки з російським капіталом, особливо підконтрольні державі, після анексії Росією Криму та військових дій на Донбасі неодноразово зазнавали різних нападів. Ситуація загострилася після того, як 7 березня 2017 року російський «Сбербанк» повідомив про готовність обслуговувати осіб – власників «паспортів» невизнаних «ДНР» і «ЛНР» згідно з указом президента Росії Володимира Путіна. Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков одразу виступив за закриття українського Сбербанку та вимагав швидких санкцій до нього з боку Нацбанку України.

16 березня президент України ввів у дію рішення РНБО, відповідно до якого санкції терміном на один рік будуть застосовані до «Сбербанку», «ВіЕс Банку», «Акціонерного комерційного промислово-інвестиційного банку» («Промінвестбанку»), «ВТБ банку» і «БМ Банку» «в частині запобігання виведенню капіталів зазначеними юридичними особами за межі України на користь пов’язаних із ними осіб». Вони почали діяти 23 березня.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук