Україна запровадила санкції проти російських банків

Президент ввів в дію рішення РНБО щодо санкцій проти російських банків

ЕкономікаРоман Ганкевич, 16 березня 20177760
Глава держави затвердив санкції щодо низки російських банків

Президент України Петро Порошенко ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони (РНБО) України від 15 березня 2017 року «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)» щодо російських банків з часткою держави, які працюють в Україні. Про це йдеться у повідомленні прес-служби глави держави.

Як зазначається в указі, рішення РНБО прийняли у відповідності із статтею 5 Закону України «Про санкції» та з урахуванням пропозицій Національного банку України. Санкції строком на один рік будуть застосовані до публічного акціонерного товариства «Сбербанк», ПАТ «ВіЕс Банк», ПАТ «Акціонерний комерційний промислово-інвестиційний банк», ПАТ «ВТБ БАНК», ПАТ «БМ БАНК» в частині запобігання виведенню капіталів зазначеними юридичними особами за межі України на користь пов'язаних з ними осіб.

Кабінет Міністрів разом із Національним банком України мають забезпечити реалізацію і моніторинг ефективності санкцій та невідкладно вжити заходів щодо заборони розміщення коштів державних підприємств, установ, організацій та господарських товариств, у статутних капіталах яких є корпоративні права держави, у банках, вказаних у рішенні РНБО.

Слід зазначити, що санкції не запроваджуються до «Сіті банку» і «Альфа-банку», оскільки у них немає державного російського капіталу. «Ми говоримо виключно про банки, які належать Росії, тобто банки з державним російським капіталом, а «Сіті» і «Альфа-банк» не належать до цієї групи», - пояснила заступник голови НБУ Катерина Рожкова рекомендації регулятора для РНБО.

Нагадаємо, у середу, 15 березня, НБУ надав РНБО свої пропозиції щодо санкцій до російських банків, які працюють на території України. Раніше того ж дня РНБО доручила НБУ і СБУ внести пропозиції щодо санкцій проти «Сбербанку» та інших банків з російським капіталом.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук