НБУ запропонував РНБО ввести санкції проти російських банків в Україні

Обмежувальні заходи торкнуться лише тих фінустанов, які мають капітал держави-агресора

ЕкономікаВолодимир Пиріг, 15 березня 20173720
НБУ запропонував РНБО ввести санкції проти російських банків в Україні
В Україні за останні дні посилилися пікети проти роботи в Україні російських банків

Національний банк України (НБУ) на виконання рішення Ради національної безпеки і оборони (РНБО) пропонує їй ввести стосовно українських «дочок» банків з державним капіталом Російської Федерації (визнаної Україною державою-агресором) санкції у вигляді запобігання виведенню капіталу за межі України.

«Застосування таких санкцій означає заборону здійснення будь-яких фінансових операцій на користь материнських банків: це – надання міжбанківських кредитів, депозитів, субординованих боргів, купівля цінних паперів, розміщення коштів на коррахунках і інші подібні операції», – пояснив перший заступник голови НБУ Яків Смолій на брифінгу в середу, 15 березня, повідомило агентство «Інтерфакс-Україна».

«Це також заборона виплати дивідендів, відсотків, повернення міжбанківських кредитів, коштів з коррахунку і субординованого боргу. Також пропонуємо заборонити розподіл прибутку і розподіл капіталу », – додав він.

Заступник голови НБУ Катерина Рожкова уточнила, що санкції пропонуються не в зв'язку з указом президента РФ Володимира Путіна про прийом так званих «паспортів» «ДНР/ЛНР» і обліком їх російськими банками, але з метою збереження фінансової стабільності і повного виконання українськими банками з державним російським капіталом зобов'язань перед клієнтами.

Обмежувальні заходи торкнуться п'ятьох банків – «Промінвестбанку», «ВТБ Банку», «БМ Банку», «Сбербанку» і «ВіЕс Банку». В той же час пропоновані санкції не будуть поширюватися на інші банки, в яких є російський капітал, зокрема, на «Альфа-банк».

«Ми говоримо виключно про банки, які належать державі Росія. “Альфа” не відноситься до цієї групи», – пояснила Катерина Рожкова.

Вона також зазначила, що українські банки з державним російським капіталом працюють в рамках пруденційних норм, є докапіталізувати і до них немає претензій з погляду вимог нагляду.

«Вони працюють в звичайному режимі, обслуговуючи всіх своїх клієнтів. Запропоновані санкції не вплинуть на клієнтів – юридичних і фізичних осіб, які працюють на території України», – наголосила Рожкова.

Вона додала, що зазначені санкції також не зупинять розрахунки між контрагентами-нерезидентами українських клієнтів. Запропоновані санкції також залишають можливість для докапіталізації українських банків з російським державним капіталом і їх продажу.

Протести проти роботи в Україні дочірніх структур російських банків посилилися після того, як «Сбербанк России», представлений в Україні дочірньою структурою ПАТ «Сбербанк», почав визнавати у своїх відділеннях паспорти «ДНР» і «ЛНР». При цьому українська «дочка» російського банку заявила, що не визнаватиме цих документів.

7 березня Аваков закликав НБУ ввести санкції проти «Сбербанку», а у НБУ, в свою чергу, допустили таку можливість.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук