НБУ офіційно визнав «Фідобанк» неплатоспроможним

Станом на жовтень «Фідобанк» займав 22-е місце серед 123 банків, котрі на той момент працювали в Україні

ЕкономікаВолодимир Пиріг, 20 травня 20162731

Національний банк України відніс «Фідобанк» до категорії неплатоспроможних, повідомила в п’ятницю, 20 травня, прес-служба Нацбанку.

Правління НБУ прийняло відповідне рішення 20 травня. У повідомленні зазначено, що 12 травня почався відтік коштів з рахунків юридичних осіб і коштів інших банків, при цьому виведення активів на пов'язані з акціонером установи не здійснювався.

За даними НБУ, відтік коштів за 12-13 травня склав близько 200 млн грн, в результаті чого 16 травня розпочались проблеми з виконанням зобов'язань перед клієнтами. Станом на 20 травня загальна сума невиконаних банком операцій клієнтів склала понад 500 млн грн або 9% його зобов'язань.

В Нацбанку наголосили, що «Фідобанк» не звертався до нього за отриманням рефінансування, а 17 травня повідомив про скасування потенційного інвестора від участі в докапіталізації банку.

Згідно з повідомленням, 98% вкладників або 97,7 тис. осіб отримають свої вклади в повному обсязі, оскільки їх розмір не перевищує гарантовану суму в 200 тис. грн. Загальна сума відшкодування складе близько 1,8 млрд грн.

Станом на 20 травня кінцевим бенефіціаром «Фідобанку» був Олександр Адаріч, який також володіє 50% статутного капіталу Євробанку. До слова, НБУ 18 травня погодив громадянину Казахстану Болату Назарбаєву придбання 50% Євробанку.

Як нагадує «Інтерфакс-Україна», «Фідобанк» в березні заявив про намір збільшити статутний капітал фінустанови на 90 млн грн за рахунок додаткових внесків в результаті приватного розміщення акцій. За інформацією Національного банку України, на 1 квітня 2016 року статутний капітал банку становив 2,607 млрд грн.

У січні 2016 року власник і голова правління «Фідобанк» Олександр Адаріч збільшив регулятивний капітал банку на 90 млн грн на умовах субординованого боргу, при цьому А. Адаріч виступив як інвестор-фізична особа.

У березні поточного року Адаріч заявив про намір консолідувати свої банківські активи, об'єднавши обидва банки, а також залучити іноземного інвестора.

«Фідобанк» (раніше - СЕБ Банк, банк «Ажіо») створений в 1991 році, «Євробанк» – в 2005 році. Згідно з даними Нацбанку України, за розміром загальних активів на 1 жовтня 2015 року «Фідобанк» займав 22-е місце (7,616 млрд грн), а Євробанк (1,634 млрд грн) – 57-е місце серед 123 банків, що діяли в країні.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук