НБУ поповнив серію «Видатні особистості України» монетою до ювілею Івана Миколайчука

КультураОстап Левчич, 18 червня 20162460
НБУ поповнив серію «Видатні особистості України» монетою до ювілею Івана Миколайчука

У Музеї грошей Національного банку України відбулася презентація пам’ятної монети “Іван Миколайчук”, повідомляє офіційний сайт НБУ.

Національний банк України 15 червня 2016 року увів у обіг пам’ятну монету “Іван Миколайчук” номіналом 2 гривні. У цей день видатному актору Івану Миколайчуку виповнилося б 75 років, проте, на жаль, його життя трагічно обірвалося майже 30 років тому.

Як йдеться у повідомленні, ця пам’ятна монета продовжила найстаршу та найчисленнішу серію “Видатні особистості України”, яка була започаткована ще у 1995 році монетою “Богдан Хмельницькийˮ та налічує сьогодні 130 пам’ятних монет.

Автор ескізів монети, заслужений художник України Микола Кочубей розповів, як працював над створення ескізів: “Я вважаю, що Іван Миколайчук знав формулу Всесвіту. А формула ця дуже проста – це гармонія. Складова гармонії – це його любов до людей. І я намагався відтворити цей його всесвіт у дизайні монети”.

Він нагадав, що на аверсі монети розміщено далекі гори, на передньому плані на дзеркальному тлі зображено символічну браму, під якою – струнка постать Івана Миколайчука з ягням на руках. На реверсі монети на дзеркальному тлі зображено портрет Івана Миколайчука в оточенні його кіногероїв.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук