НБУ продасть $100 млн для задоволення надмірного тимчасового попиту

ЕкономікаАндрій Стець, 28 грудня 20163590
Будівля НБУ

Національний банк України (НБУ) з метою згладжування надмірного зниження курсу гривні на міжбанківському валютному ринку, обумовленого одержанням компаніями-ескпортерами відшкодування ПДВ, оголосив аукціон з продажу до 100 млн доларів. Про це повідомляє прес-служба регулятора у середу, 28 грудня.

«Сьогодні, 28 грудня 2016 року, на міжбанківському валютному ринку продовжує спостерігатися тимчасовий надлишковий попит на іноземну валюту, який сформувався під дією ситуативних факторів. Пропозиція валюти, яка вчора була обмежена у зв'язку з Різдвяними вихідними у США та Європі, сьогодні частково відновилася. Але її недостатньо, оскільки бюджетне відшкодування ПДВ, яке компанії-експортери отримали минулого та поточного тижня, стримує їх потреби у гривневій ліквідності, а отже, і продаж їх валютної виручки. Водночас в останні дні року значно посилився попит зі сторони учасників ринку, викликаний необхідністю компаній робити платежі за кредитами в іноземній валюті наприкінці року», – йдеться у коментарі директора департаменту відкритих ринків НБУ Сергія Пономаренка.

Оскільки, коли на валютному ринку домінують тимчасові фактори, Національний банк може виходити на ринок з валютними інтервенціями для згладжування надмірних коливань, ці інструменти були задіяні.

У відомстві нагадали, що напередодні, 27 грудня, Національний банк під час аукціону з продажу іноземної валюти задовольнив заявки учасників на суму 46,8 млн доларів США,

«Сьогодні, 28 грудня, з цією ж метою Національний банк також оголосив про проведення аукціону з продажу іноземної валюти. Обсяг аукціону – до 100 млн доларів США», - наголошується у повідомленні.

При цьому додається, що обсяг міжнародних резервів НБУ на сьогодні становить близько 15,7 млрд доларів.

В НБУ запевнили, що цих резервів вистачить і для продажу валюти під час інтервенцій, і для виконання зобов’язань Уряду та НБУ.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук