НБУ прогнозує в найближчі 2-3 роки посилення еміграції з України

Трудова міграція з України продовжить зростати ще 2-3 роки, але почне знижуватися в середньостроковій перспективі. Як передає прес-служба НБУ, про це директор департаменту монетарної політики і економічного аналізу Національного банку Сергій Ніколайчук заявив в інтерв'ю польському інформагентству Polska Agencja Prasowa Biznes.

«У короткостроковій перспективі ми прогнозуємо, що еміграція продовжить зростати, але в середньостроковій перспективі очікується певна конвергенція рівнів заробітної плати і продуктивності, що допоможе трохи заспокоїти ситуацію», – сказав він.

«Крім того, ми очікуємо поліпшення якості життя в Україні. У наступні 2-3 роки збільшення чисельності може бути значним, але ми очікуємо скорочення кількості мігрантів в середньостроковій перспективі», – заявив глава департаменту НБУ.

За словами представника Нацбанку, такий прогноз обумовлений, зокрема, різницею в оплаті праці в Україні та Польщі.

«Дійсно, ми бачимо, що кількість людей, готових їхати на роботу за кордон, збільшується, і така оцінка є обґрунтованою і відповідає нашим очікуванням. Ми відзначаємо істотну різницю між рівнем заробітної плати в Україні та Польщі. Оплата приблизно вище втричі і цю різницю неможливо так швидко вирівняти», – зазначив Ніколайчук.

Чиновник зазначив, що війна на Донбасі продовжує впливати на міграційні процеси в Україні. «Три роки тому основними мігрантами були жителі західної частини України, тоді як нині значну частину становлять жителі східної частини країни», – додав глава департаменту НБУ.

Ніколайчук також визнав, що еміграція породила прогалини на українському ринку праці.

«Тема мігрантів є для нас серйозною причиною для занепокоєння, адже в такому масштабі, який ми спостерігаємо нині, це вплине на наш потенційний ВВП», – заявив він.

«Ми порахували, що за останні два роки міграція привела до зменшення нашої робочої сили на 5-8%, не на постійній основі, але все ж. Раніше ми оцінювали зменшення в 3-4%, тому перегляд оцінки є дуже великим», – сказав Ніколайчук.

«Вплив на потенційний ВВП досить високий, особливо з огляду на те, що виїжджають найбільш працездатні громадяни. Значна кількість – близько 70% – це чоловіки. У віковому розрізі близько 35% – це емігранти до 30 років, і це стало тенденцією. Ще кілька років тому чисельність молодих емігрантів була значно нижчою», – додав представник НБУ.

Як писав ZAXID.NET, українці посіли друге місце у рейтингу «50 найвпливовіших людей польської економіки» за версією популярного видання Dziennik: Gazeta Prawna і знаходяться між прем'єр-міністром Матеушем Моравецьким та президентом Польщі Анджеєм Дудою.

«Українці - колективний герой польської економіки, або принаймні важливий і світлий пункт на нашому ринку праці», - пояснили автори рейтингу.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук