ООН прогнозує, що до 2050 року українців поменшає на 7,8 млн

Населення в Україні стає дедалі менше через імміграцію та низьку народжуваність

Відповідно до підрахунків ООН, кількість населення України, а також ще дев'ятьох країн Східної Європи, значно скоротиться протягом 30 наступних років. Про це повідомляє «Еспресо» з посиланням на видання Quartz.

Відповідно до результатів дослідження ООН, в Східній Європі розташовані всі країни з першої десятки переліку держав, де кількість населення скорочується найшвидше.

Це, зокрема, Болгарія, Латвія, Молдова, Україна, Хорватія, Литва, Румунія, Сербія, Польща та Угорщина. Було підраховано, що кількість населення у них скоротиться на 15% або навіть більше до 2050 року.

Наприклад, в Болгарії кількість населення, яка станом на 2017 рік становила 7 млн людей, має скоротитися до 5,4 млн людей у 2050 році.

Для Україні прогноз також невтішний – за 33 роки кількість населення зменшиться з 44,2 млн людей до 36,4 млн людей.

Як розповів провідний дослідник Центру Віттгенштейна (аналізує динаміку чисельності населення) Томас Соботка, чимало посткомуністичних країн Центральної і Східної Європи зазнають серйозного демографічного спаду. «Понад те, багато хто з них вже мали масове зниження чисельності населення за останні 25 років», – наголосив він.

За словами Соботки, населення щонайменше 11 країн скоротилося на понад 10% з 1989 року, серед них Болгарія, Румунія та Україна.

Він додав, що на такі дані впливають три чинники: зниження рівня народжуваності, масова міграція та високий рівень смертності.

«Таким чином, у той час як західні і південні європейські країни приймають багато мігрантів, що в значній мірі компенсує наслідки низької народжуваності, Східна Європа перебуває в подвійному глухому куті, відчуваючи на собі як ефект міграції, так і низький рівень народжуваності», – підсумував Соботка.

Нагадаємо, наразі в Україні немає точних даних про кількість населення. Останній перепис мешканців проводився ще 2001 року. Другий всеукраїнський перепис населення планувалося провести у 2011 році, але в 2010 році уряд переніс його проведення на 2012 рік, а в 2012-му – на 2013 рік, в 2013 році – на 2016 рік, однак цього не сталося.

Згідно із встановленою практикою і згідно з рекомендаціями ООН, перепис населення у більшості країн світу проводиться раз на десять років.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук