НБУ проведе повторне стрес-тестування для 20 банків

ЕкономікаО.Г., 17 квітня 201526680

Національний банк розробив порядок проведення повторного стрес-тестування банків, згідно з яким діагностичне обстеження перших 10 банків розпочнеться з 20 квітня цього року.

Про це йдеться у постанові НБУ від 15 квітня №260 «Про здійснення діагностичного обстеження банків».

«Департаменту інспектування банків відповідно до технічних завдань здійснити діагностичне обстеження банків, перелік яких наведено в додатку 1 до цієї постанови, шляхом проведення інспекційної перевірки: перших 10 банків - починаючи від 20 квітня 2015 року; наступних 10 банків - починаючи від 1 червня 2015 року», - цитує документ УНІАН.

Текст програми з переліком банків не розголошується. За результатами проведеного стрес-тестування банки повинні подати в НБУ реалістичні програми капіталізації або плани реструктуризації, щоб забезпечити виконання нормативу достатності регулятивного капіталу.

Нагадаємо, за результатами проведеного торік стрес-тестування 35 найбільших за активами банків, їхні загальні потреби в докапіталізації склали ₴66 млрд. Згідно з минулорічними оцінками низки експертів, обсяг необхідної докапіталізації українських банків значно більший і складає ₴170 млрд, у тому числі ₴134 млрд - для 35 найбільших банків, оскільки параметри стрес-тестування не враховували всіх ризиків і збитків, із якими зіткнулася банківська система.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук