НБУ виграв справу проти Суркісів щодо націоналізації «ПриватБанку»

Бізнес-партнерів Ігоря Коломойського, родину Суркісів, визнали пов'язаними з «Приватом» особами

Верховний Суд дозволив «ПриватБанку» не платити братам Суркісам 250 млн доларів

Велика палата Верховного Суду частково задовольнила касаційну скаргу Національного банку, Кабінету міністрів і «Приватбанку» і визнала дійсним договір обміну коштів Суркісів у банку на суму понад 1 млрд грн на акції банку (bail-in), які пізніше були викуплені державою за 1 грн у рамках націоналізації банку. Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Таким чином Верховний Суд скасував рішення судів нижчих інстанцій за позовом сім'ї Суркісів про скасування рішень НБУ щодо визнання їх пов'язаними з «ПриватБанком» особами та визнання недійсними договорів по bail-in.

Повідомляється, що засідання суду тривало більше ніж сім годин, а судді Верховного Суду радилися майже чотири.

Київський апеляційний суд раніше відхилив апеляційну скаргу Кабінету міністрів щодо зобов'язання «Приватбанку» виплатити 250 млн доларів за депозитними договорами з офшорним компаніям братів Суркісів.

Відповідно до ухвали Печерського райсуду Києва, «ПриватБанк» мав примусово виплатити компаніям, пов'язаним із родиною Суркісів, більше 250 млн доларів США за депозитними договорами, що були припинені ще в грудні 2016 року. Зобов'язання за цими депозитними договорами були обміняні на акції додаткової емісії «ПриватБанку» під час націоналізації (bail in). Тоді, в 2016 році, Суркіси були визнані інсайдерами «ПриватБанку».

Підставою для конвертації було визнання Нацбанком Суркісів інсайдерами «ПриватБанку» – тобто, пов'язаними з Ігорем Коломойським та Геннадієм Боголюбовим особами. НБУ також вказував, що Ігор Суркіс і Коломойський – акціонери телеканалу «1+1», що свідчить про зв'язок Суркісів з Приватбанком.

У Ігоря Суркіса в «ПриватБанку» на рахунку був 151 млн грн, у Поліни Ковалик (дружини Григорія Суркіса) – 514,1 млн грн, у Григорія Суркіса – 163,1 млн грн, Марини Суркіс (дочка Ігоря Суркіса) – 174,5 млн грн, Рахміля Суркіса (батько братів Суркісів) – 44,8 млн грн.

Процедуру «bail in» провели для того, аби зменшити тягар на націоналізований банк, адже він не мав змоги обслуговувати значні за розміром депозити пов'язаних осіб – розмір депозитів Суркісів (Ігор, Григорій, Рахміль, Світлана, Марина Суркіси та Ковалик Поліна) складав понад 1 млрд грн.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук