Суд зобов’язав «ПриватБанк» виплатити понад 250 млн доларів родині Суркісів

ЕкономікаАндрій Стець, 15 квітня20510
У «ПриватБанку» вважають, що рішення суду не має юридичної сили

Київський апеляційний суд залишив у силі постанову судді Печерського райсуду В'ячеслава Підпалого по стягненню з державного «ПриватБанку» 250 млн доларів (близько 7 млрд грн) на користь шести компаній, які пов'язані з братами Суркісами. Про це з посиланням на юристів банку пише «Громадське».

Юристи фінустанови зазначають, що фактично суд зобов'язав банк виплатити депозити, а у разі несплати цих коштів на банк можуть накласти санкції, зокрема штрафи.

У «ПриватБанку» вважають, що рішення суду не має юридичної сили, оскільки воно фактично є виконаним: депозитні договори було оплачено шляхом їхнього обміну на акції банку і продажу цих депозитів державі. Тому «ПриватБанк» буде просити державного виконавця закрити справу проти банку.

Депозити родини Суркісів були відкриті на кіпрській «дочці» «ПриватБанку» у 2014 році. Виплатити їх власникам депозитів суд наказав ще у 2017 році, однак тоді це рішення не змогли втілити у життя. Мова йдеться про компанії Сamerin Investments, Sunnex Investments, Tamplemon Investments, Berlini Commercial, Lumil Investments, Sofinam Investments.

Справа в тому, що під час націоналізації «ПриватБанку», НБУ визнав родину Суркісів пов’язаними з «ПриватБанком» особами, а їхні багатомільярдні депозити у банку обміняв на акції «ПриватБанку». Згодом всі акції держава купила за 1 гривню під час націоналізації. Ця процедура називається bail-in.

Наразі процедуру bail-in за депозитами Суркісів оскаржують у Верховному суді. Під час останнього засідання Верховний суд зробив перерву на невизначений термін. Напередодні дату розгляду рішення за боргом Суркісів Верховний суд призначив на 27 квітня.

Процедуру провели для того, аби зменшити тягар на націоналізований банк, адже він не мав змоги обслуговувати значні за розміром депозити пов'язаних осіб — розмір депозитів Суркісів (Ігор, Григорій, Рахміль, Світлана, Марина Суркіси та Ковалик Поліна) складав понад 1 млрд грн.

Водночас інші суди, які розглядають оскарження законності націоналізації ПриватБанку, зокрема Шостий апеляційний адміністративний суд, прив’язали свої рішення до рішення Верховного суду у справі родини Суркісів. Вони перенесли розгляд апеляцій держави на рішення судів попередніх інстанцій, якими націоналізацію «ПриватБанку» визнали незаконною.

На рішення суду вже відреагували в Кабміні. Зокрема, міністр юстиції України Денис Малюська повідомив, що рішення Київського апеляційного суду, який фактично зобов'язав «ПриватБанк» виплатити понад 250 млн доларів за депозитними договорами родині Суркісів, принципово нічого не змінює у цій справі.

«09 лютого 2017 року суд зобов'язав ПриватБанк обслуговувати депозити певних іноземних компаній без жодних обмежень і відповідно до депозитних договорів. 20 лютого 2020 року той самий суд «роз'яснив» свою попередню ухвалу, фактично просто повторивши її зміст. Суть та сама – «ПриватБанк» має обслуговувати депозити без жодних обмежень і відповідно до депозитних договорів. 15 квітня 2020 року суд апеляційної інстанції залишив ухвалу без змін. Що змінилося за три роки? Практично нічого», – повідомив міністр, коментуючи рішення суду.

Справу, пов'язану з процедурою bail-in, 16 березня розглядав ще й Високий суд Англії та Уельсу. Зокрема, цей суд розглядав обмін зобов'язань «ПриватБанку» за євробондами, випущеними у 2010 та 2013 роках (ці облігації купили колишні власники ПриватБанку та пов'язані з ними особи). Високий суд ухвалив рішення на користь «ПриватБанку» та дозволив йому не платити борг колишнім власникам.

Як інформував ZAXID.NET, уряд України 18 грудня 2016 року, пославшись на пропозицію НБУ та колишніх акціонерів «ПриватБанку», найбільшими з яких на той момент були Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов, ухвалив рішення про націоналізацію цієї найбільшої на українському ринку фінустанови та влив у його капітал понад 155 млрд грн.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук