НБУ визнав «Сбербанк Росії» системно важливим для України

ЕкономікаІрина Данилів, 30 грудня 20146651

Національний банк України визначив 8 системно важливих банків для країни, повідомляє прес-служби Нацбанку. Визначення системно важливих банків відбувається щорічно.

Серед критеріїв, за якими відбувається відбір, є загальний розмір активів, зобов'язань юридичних і фізичних осіб, системні взаємозв'язки в банківській системі (обсяг міжбанківського кредитування) і обсяг кредитування найважливіших секторів економіки.

«Згідно з постановою № 863 системно важливими на 01.12.2014 визначено 8 банків: ПАТ КБ «Приватбанк», АТ «Ощадбанк», АТ «Укрексімбанк», АТ»Дельта Банк», АТ «Райффайзен Банк Аваль», ПАТ «Укрсоцбанк», ПАТ «Промінвестбанк», АТ «Сбербанк Росії», - йдеться в повідомленні.

Визначення банків як системно важливих не передбачає обов'язкового прийняття рішення щодо участі держави в капіталі цих банків. Таке рішення залишається за Міністерством фінансів України.

Найближчим часом НБУ має намір завершити розробку нормативно-правових актів щодо регулювання та нагляду за системно важливими банками.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 1

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук