НБУ вперше дозволив самоліквідацію двох банків

ЕкономікаО.Г., 1 червня 20166630

Правління Національного банку України вперше прийняло рішення про надання згоди на ліквідацію ПАТ «Фінанс Банк» та ПАТ «Інвестиційно-Трастовий Банк» за ініціативою власників та відкликання їх ліцензій.

Таке рішення акціонерів та реального кінцевого бенефіціарного власнику банку ґрунтувалося на бажанні переорієнтуватися на інші види їх профільної діяльності, йдеться у повідомленні НБУ.

«Це цивілізований та відповідальний спосіб залишення банком ринку. Банківський бізнес – специфічний, ризиковий і все більше контрольований. В таких умовах власник банку може вирішити сконцентруватись на своєму ключовому бізнесі та залишити банківський. При самоліквідації погашаються всі зобов'язання перед клієнтами, немає навантаження на Фонд гарантування вкладів фізичних осіб. Відповідно, і не псується репутація власників банку», - зазначила заступник Голови Національного банку Катерина Рожкова.

Загальний обсяг зобов'язань ПАТ «Фінанс Банк» та ПАТ «Інвестиційно-Трастовий Банк» перед юридичними та фізичними особами становить менше 11 млн грн. Обсяг ліквідних коштів банків дає змогу розрахуватись по зобов'язанням без зовнішніх залучень.

За даними «Бізнес-Цензор», основним акціонером «Фінанс Банк» є екс-голова правління ПУМБ Олександр Довгополюк, а «Інвестиційно-Трастовий Банк» - Ігор Кушнарьов.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук