НБУ втричі зменшить максимальну суму розрахунків готівкою підприємців з громадянами

Метою такого рішення є боротьба Нацбанку з неофіційними розрахунками.

ЕкономікаЮрій Братюк, 28 лютого 201911000

Національний банк України розробив постанову, якою пропонує зменшити максимальну суму розрахунків готівкою між компанією та фізичною особою майже втричі - з 50 тисяч до 15 тис. грн.

Про це повідомляє прес-служба Нацбанку. При цьому зазначається, що максимальне обмеження щодо безготівкових розрахунків готівкою між фізичною особою та компанією має залишитися чинним, на рівні 50 тис. грн. У Нацбанку пропонують обмежити максимальну суму, яку компанія або інший суб’єкт господарювання може виплатити готівкою громадянину до 15 тис. грн.

Зазначається, що метою такого рішення є боротьба Нацбанку з тінізацією економіки, тобто неофіційними розрахунками. Так, за задумом, підприємці та їхні довірені особи, які зніматимуть зі свого банківського рахунку готівку у сумі понад 15 тис. грн будуть зобов’язані надати банку підтверджуючі документи, на підставі яких таке зняття готівки відбувається. Банки будуть використовувати ці документи для вивчення клієнтів.

Нацбанк зазначає, що наразі дане положення перебуває на обговорення. Пропозиції до проекту постанови НБУ прийматиме до 27 березня 2019 року.

Раніше Мінекономрозвитку констатувало скорочення рівня тіньової економіки в Україні. В Мінекономрозвитку зазначають, що 32% - найнижчий рівень за останні 10 років у розрахунку за період 9 місяців кожного року. Такий рівень детінізації економіки можна розглядати, як один із критеріїв оцінки ефективності впроваджуваних реформ і сприйняття їх у суспільстві.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук