НБУ ввів в обіг нову 500-гривневу банкноту

У понеділок, 11 квітня, Національний банк України вводить в обіг оновлену банкноту номіналом 500 гривень зразка 2015 року з удосконаленою системою захисту. Про це повідомили у прес-службі НБУ.

«Розміри оновленої банкноти номіналом 500 гривень не змінилися. Колірна гамма залишилася майже незмінною. Всі зміни стосувалися дизайну й захисних елементів. Наприклад, портрет Григорія Сковороди зміщено у центр лицьового боку банкноти», – сказано у повідомленні.

Зазначається, що на банкнотах введені нові захисні елементи для візуального контролю з оптико-змінними ефектами, які перевіряються у разі зміни кута нахилу банкноти. Серед них: «віконна» (частково введена у товщу паперу) захисна стрічка з чітким кінематичним ефектом (спостерігається зміна напрямку руху фонового зображення) й елемент SPARK – зображення, на окремих ділянках якого спостерігаються поступові переходи від одного кольору до іншого.

В НБУ зазначили, що громадянам не потрібно спеціально обмінювати банкноти зразка 2006 року на нові. Нові 500-гривневі банкноти заміщуватимуть зношені та пошкоджені старі 500-гривневі банкноти зразка 2006 року.

 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук