НБУ зменшив облікову ставку на 1%

ЕкономікаО.Г., 26 травня 20160

Правління Національного банку України прийняло рішення про зниження облікової ставки до 18% річних з 27 травня 2016 року. Про це йдеться у повідомленні НБУ від 26 травня.

За інформацією НБУ, у квітні 2016 року споживча інфляція у річному вимірі знизилася до рівня у 9,8% вперше за два роки. Водночас у місячному вимірі вона була вищою, ніж у попередні місяці - 3,5% передусім через скасування знижки на природний газ для населення, яка діяла до 31 березня. Незважаючи на це, з початку року інфляція становила лише 5,1%.

До цього, з 22 квітня цього року, діяла облікова ставка у розмірі 19%.

Нагадаємо, НБУ з 4 березня 2015 року підвищив облікову ставку до максимального історичного рівня для української банківської системи - до 30% з 19,5% річних, що діяли раніше. Потім її зменшували до 27% та 22%.

Облікова ставка НБУ є одним із головних орієнтирів, на які орієнтуються банки у залученні депозитів і видачі кредитів. Від величини облікової ставки залежить і вартість ресурсів, що надаються НБУ банкам як рефінансування. В теорії облікова ставка не може бути нижче рівня інфляції.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук