«Не головне, що ви робите, головне, як ви це оформите»
Економіка

«Не головне, що ви робите, головне, як ви це оформите»

У Львові відбувся семінар для бухгалтерів про усі тонкощі податкового законодавства

Юлія Лавришин, 18 вересня 2018 457 0

У п'ятницю, 14 вересня, у Львові відбувся практичний податковий семінар «Forum West #Податки». Понад 120-м головним бухгалтерам та фінансовим директорам із Західної України досвідчені аудитори розповіли про усі тонкощі чинного податкового законодавства, а також про оновлене програмне забезпечення для бухгалтерського обліку.

***

Помилки у звітності і як їх знаходять податкові інспектори

Менеджерка з податків компанії Baker Tilly Ірина Панфілова розповіла бухгалтерам про найбільш поширені неточності у податковій звітності, що можуть стати підставою для штрафу чи відмови платнику у праві на формування податкового кредиту.

Ірина Панфілова

За словами Ірини Панфілової, якщо лютневий форум був присвячений нововведенням у податковому законодавстві, то на останньому вона більше звернула увагу на практику застосування цього законодавства.

«Зараз мало що змінилося з точки зору податкового законодавства, тому в сьогоднішній програмі ми зосередилися на практиці застосування того законодавства, яке більш-менш стале останні 2-3 роки. Перша моя доповідь була присвячена типовим помилкам, на які варто звернути увагу, з якими ми стикаємося в роботі, які ми зустрічаємо в актах перевірок податкових органів», – сказала вона.

Менеджерка також зазначила, що часто проблеми з податковою звітністю виникають не стільки через помилки у ній, а через суперечливі речі, які можна трактувати по-різному.

«Є речі, які трактуються двояко. Часто ці речі відбуваються і не тому, що наші бухгалтери не знають цього досконало. Більшість бухгалтерів все знають. Зараз податківці проявляють багато креативу у тому, як вони проводять перевірку. З 2015 року трішки права і можливості податківців зменшились, відповідно вони проявляють дуже великий креатин з точки зору трактування бухгалтерських стандартів та обліку», – додала Ірина Панфілова.

Початок ери нової 1С

«1С – це програма, як допомагає у веденні обліку будь-якого виду бізнесу. От ми продаємо та обслуговуємо всі види і модифікації цієї програми для усіх видів бізнесу. Власники цього програмного продукту створили громадську організацію Спілка автоматизаторів бізнесу», – сказала аудиторка ТОВ «Комплексне управління бізнес-процесами» Олена Висоцька.

Олена Висоцька

Однак у 2019 році вже не виходитимуть оновлення до звичної для всіх програми, тож усі, хто займається обліком бізнесу, будуть змушені перейти на новий програмний продукт.

«Один програмний продукт, який уже застарів, і фірма «1С», на зараз вже САП – Спілка автоматизаторів бізнесу, до кінця цього року припиняє надання оновлень до цього програмного продукту і примусово переводить всіх на нову платформу. Насправді багато наших клієнтів кажуть «чому так?», «ми не хочемо». От візьмемо, до прикладу, Microsoft. Вони випустили нову версію і одразу ж припинили обслуговувати стару», – пояснив представник Спілки автомати заторів бізнесу Сергій Лобач.

Kub from zaxidnet

Олена Висоцька також додала, що новий програмний продукт ще зручніший та гнучкійший для ведення податкового обліку. Також вона розповіла, як правильно за його допомогою заповнити звітність щодо сплати єдиного соціального внеску за своїх працівників.

Перевірки Держпраці

Під час семінару також поговорили про перевірки Держпраці, зокрема про підстави таких перевірок, способи оскарження їх результатів та судову практику.

Усе задля зміцнення бізнесу

Організаторами семінару є юридична компанія HD Partners та аудиторська компанія Baker Tilly. Подібні семінари уже традиційно відбуваються двічі на рік – у лютому та вересні – з 2011 року.

За словами керуючого партнера юридичної компанії HD Partners Володимира Глащенкова, тематика семінарів змінюється залежно від того, які є новини і новації у всіх сферах, необхідних для якісного ведення бізнесу.

«Всі подібні заходи націлені на те, щоб бізнесу розкрити якусь потрібну тему. Тобто зараз податки. Через тиждень буде управління персоналом. 4 жовтня буде конференція по маркетингу. Тобто ми беремо теми, які потрібні для розвитку бізнесу, привозимо хороших доповідачів і проводимо такі семінари», – пояснив Володимир Глащенков.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук