Незабаром Україна і ЄС домовляться про те, хто керуватиме українською ГТС

ЕкономікаВолодимир Пиріг, 9 вересня 20146811

Україна спільно з Європейською Комісією найближчим часом проведе в Брюсселі круглий стіл з пошуку інвесторів та оператора з управління українською газотранспортною системою.

Про це заявив головний радник голови правління НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко в ефірі телеканалу "24", інформує РБК-Україна.

"На запрошення Європейської Комісії ми найближчим часом проведемо в Брюсселі круглий стіл... оскільки така велика кількість компаній цікавляться цим питанням, що навіть немає часу проводити переговори віч-на-віч. Тому в принципі ми погодилися з Європейською Комісією , що вони проводять круглий стіл, запрошують десятки європейських компаній. З американськими компаніями ми також плануємо, просто часу на це не вистачає. Але у вересні ми також проведемо так зване роуд-шоу, де ми почнемо спілкуватися і з американськими компаніями", - заявив Вітренко.

Він зазначив, що Третя енергетична хартія передбачає, що транспортуванням газу та зберіганням газу повинні займатися окремі спеціалізовані компанії. Разом з тим американські компанії також є гравцями на європейському енергетичному ринку.

8 вересня президент України Петро Порошенко підписав закон №1645-VII, який передбачає реформування української газотранспортної системи. Згідно з новим законом, функції з оперативно-технологічного управління українською ГТС передаються від державного підприємства суб'єкту господарювання, засновником і власником якого може виступати виключно держава чи держава (володіння не менш як 51% корпоративних прав) та юридична особа (юридичні особи), яке належить та контролюється резидентами країн Європейського союзу, США чи Європейського енергетичного співтовариства і є оператором системи транспортування газу або членом Європейської мережі операторів системи транспортування газу, сертифікованим відповідним чином.

Міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Продан поінформував послів країн ЄС і "Великої сімки", що українська газотранспортна система знаходиться в хорошому технічному стані і повністю готова до виконання функції транзиту енергоресурсів.

У свою чергу офіційний представник "Газпрому" Сергій Купріянов заявив, що вартість модернізації української ГТС оцінюється мінімум в 19,5 млрд дол., але при цьому не знімає ризиків для транзиту російського газу в Європу.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук