Незрячі діти і благодійники збирають гроші на гастролі інклюзивної вистави

Виставу «Погляд» після карантину хочуть показати на фестивалі у Польщі

КультураМарічка Крижанівська, 17 березня, 15:51 222 0

Благодійна організація «Непротоптана стежина» збирає гроші на те, щоб виставу «Погляд» побачили на найбільшому у Східній Європі інклюзивному фестивалі у Польщі. Звісно, це буде можливим аж після скасування карантину, який запровадили через поширення нового коронавірусу Covid-2019. У постановці взяли участь професійні актори та діти з вадами зору.

Театральний інклюзивний проект започаткувала благодійна організація «Непротоптана стежина». Влітку вони влаштували табір із тренінгами для діток із вадами зору, вихованців школи-інтернату №100. Разом із ними працювали професійні танцюристи. Зрячі намагалися краще зрозуміти незрячих, тому зробили експеримент.

«Кожного дня кожен із нас закривав собі очі пов'язкою і ми з самого ранку і стільки, скільки могли витримати, фактично жили без зору. Це теж якимось чином зблизило нас, бо їм було дуже цікаво і приємно, що ми хочемо більше дізнатися про них», – розповіла танцюристка, учасниця постановки Ольга Шередько.

Разом поставили виставу «Погляд». Акторами стали діти з вадами зору, професійні танцюристи, музиканти гурту «Troye Zillia», також долучилася дизайнерка одягу і сценограф Ольга Стеблак. А от режисеркою стала акторка театру ім. Лесі Українки Анна Єпатко. Згадує: спочатку запропонувала юним акторам просто пластичну виставу, але вони захотіли зіграти у постановці, де б піднімалися важливі соціальні проблеми, з якими вони стикаються у реальному житті.

«Так у нас виникла тема надмірної опіки і булінгу, це зрозуміло. І перше, що я почула від дітей, перший їхній меседж був – це надмірна опіка. Тому наша вистава власне про це», – пояснила Анна Єпатко.

Зараз ініціатори проекту збирають гроші, щоб поїхати на найбільший інклюзивний фестиваль Східної Європи, який після скасування карантину відбуватиметься у польському Любліні.

«Ми порахували, що 30 тис. грн потрібно нам для того, щоб винайняти транспорт, доїхати і проживати і харчуватися протягом 4 днів у Любліні. Бо цього року там відбудеться ХХХ ювілейний Фестиваль особливого театру. Це крута дата. Вони бачили наш виступ у жовтні і запросили нас», – повідомила кураторка та ініціаторка проекту «Погляд», керівниця БО «Непротоптана стежина» Анастасія Войтюк.

Гроші можна жертвувати на офіційний рахунок БО «Непротоптана стежина». Реквізити:

Благодійна організація «Мистецько-терапевтичний центр “Непротоптана стежина”»

ЄДРПОУ 26205455

р/р UA323253650000026000021029025

в ПАТ «Кредобанк»

МФО банку 325365,

Призначення платежу: «благодійна пожертва».

Або можна переказувати на картковий рахунок у Приватбанку:

Войтюк Анастасія

4149 4393 0037 8829

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук