Нідерландська компанія пообіцяла вкласти $200 млн у георозвідку на Юзівській площі

Нардепи-«єврооптимісти» сумніваються у прозорості конкурсу з відбору інвестора

У конкурсі на залучення інвестора з розвідки з метою видобутку вуглеводнів в межах Юзівської площі у Донецькій і Харківській області перемогла нідерландська компанія Yuzgas B.V. Про це заявив на прес-конференції у середу, 10 серпня, директор ТОВ «Надра Юзівська» Віктор Назаркевич, повідомив «Інтерфакс-Україна».

У конкурсі також брали участь дочка нафтотрейдера Vitol «Балкаш» та Burisma Holdings.

За словами Назаркевича, компанія Yuzgas, заснована фондом прямих інвестицій Emerstone Energy, який надав гарантію на $200 млн, а також зобов’язалася пробурити першу свердловину вже в першому році. Тим часом, дочка нафтотрейдера Vitol «Балкаш» пропонувала $10 млн, а Burisma Holdings – 2,7 млрд грн (еквівалент $108 млн).

Він заявив, що потенційний інвестор пообіцяв за перші п’ять років вкласти в геологічне вивчення $200 млн, із них $20-30 млн у перший рік.

Голова «Надра Юзівська» додав, що, крім того, Yuzgas погодилася взяти на себе бонусні виплати у $175 млн Назаркевич уточнив, що йдеться, зокрема, про бонус за перший газ до $25 млн і за першу розробку – $50 млн.

Крім того, мінімальним робочим зобов’язаннями Yuzgas стало буріння (відновлення) 15 свердловин, тоді як у інших учасників – 3-5, додав Назаркевич.

За його словами, переможець конкурсу запропонував розмір державної частини прибуткової продукції СРП на рівні від 25% до 60.

Проте виявилося, що згадувана Yuzgas B.V. була створена лише місяць тому. Через інвестиційні фонди «Emerstone Energy» та «Emerstone Capital Partners» фірма заведена на бізнесмена Ярослава Кінаха, повідомили «Наші гроші».

За словами Кінаха, фонд розпоряджається грошима закордонних інвесторів, але імена їх тримає у секреті.

З огляду на те, що компанія-переможець конкурсу була створена незадовго до його початку, а її статутний капітал – €1 тис, група народних депутатів «Єврооптимісти» назвала конкурс непрозорим і непублічним. З цього приводу депутати звернулися до відповідних представників держави надати вичерпну інформацію про конкурс, його проведення та результати.

Голова правління НАК «Надра України» Ярослав Климович заявив, що остаточне рішення щодо інвестора для видобутку вуглеводнів на юзівській площі ще не прийняте, і залишається за Кабінетом міністрів.

«Процедурно інвестори звертаються до уряду для отримання згоди. У держави 90 днів для вивчення пропозиції. Остаточне рішення про учасника УРП залишається за державою», – сказав він, повідомив «Інтерфакс-Україна».

Климович зазначив, що на цьому етапі можуть бути додатково розглянуті всі питання до структури власності, підтвердження зобов'язань або виставлених інвестором гарантій.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук