Shell відмовилась від видобутку сланцевого газу в Україні
Британсько-нідерландська компанія Shell вийшла з договору з компанією «Надра Юзівська» про розробку родовищ сланцевого газу в Україні, заявив міністр енергетики та вугільної промисловості України Володимир Демчишин.
Як повідомив він на брифінгу у вівторок, 27 жовтня, причиною виходу світової нафтової компанії з проекту є несприятлива кон’юнктура на світових ринках енергоносіїв.
«На цей момент роботи не ведуться. Я так розумію, що у зв’язку із ціновою кон’юнктурою такі розробки є економічно недоцільними, принаймні, на цьому етапі», — зазначив Демчишин, якого цитує Insider.
Голова Міненерговугілля нагадав, що Shell і раніше заявляла про втрату зацікавленості в реалізації сланцевого проекту в Україні, однак процес виходу з проекту зайняв певний час.
Водночас Демчишин підтвердив, що ТОВ «Надра Юзівська», 90% якої належить НАК «Надра України», проведе конкурс на пошук нового інвестора для реалізації проекту з розробки сланцевих родовищ газу.
«Shell завозила певне обладнання, в цьому підприємстві залишились певні активи, тому на цей момент ліквідовувати його недоцільно... Будь-який зовнішній інвестор може проаналізувати, чи йому вигідно, якщо Shell відмовилась при такій ціновій кон’юнктурі», — зазначив міністр.
Демчишин також запевнив, що приватна компанія «СПК-Геосервіс», якій належить 10% «Надра Юзівська» буде позбавлена своєї частки.
«“СПК”, наскільки я пам’ятаю, вже підписало договір про вихід. Вони або вже вийшли, або вийдуть, коли з’явиться новий інвестор», — запевнив міністр.
У 2014 році британсько-нідерландська компанія Shell відклала розробку Юзівської ділянки, розташованої в Донецькій і Харківській областях через форс-мажорні обставини.
Угода Shell з ТОВ «Надра Юзівська», 90% якої належить НАК «Надра України», а ще 10% — ТОВ «СПК Геосервіс», передбачає роботи на Юзівській ділянці родовища газу, яка розміщена в Дніпровсько-Донецькому нафтогазоносному басейні на території Донецької та Харківської областей. Договір між українською стороною і Royal Dutch Shell було укладено на початку 2013 року.
Як повідомляв ZAXID.NET, наприкінці 2014 року від розвідки родовищ сланцевого газу в Україні відмовилася американська компанія Chevron, пояснивши це зростанням геополітичних ризиків. У липні цього року Chevron закрила своє представництво в Україні.