Нищук звинуватив російську пропаганду у розкручуванні скандалу довкола нього

Міністр культури ще раз попросив пробачення, але йти у відставку не збирається

КультураК.С., 23 листопада 2016837634
Нищук звинуватив російську пропаганду у розкручуванні скандалу довкола нього
Євген Нищук

Міністр культури Євген Нищук визнав, що недоречно використав слово «генетика» говорячи про Донбас. Про це він заявив під час брифінгу, який міністр дав для того, щоб пояснити ситуацію із некоректним висловлюванням.

Він зазначив, що його слова набули такого образливого сенсу через те, що були вирвані з контексту. «Я завжди з великою повагою ставлюся до будь-якого народу, до будь-якої мови, людей різного віросповідання, тому мова не йшла про неповноцінність, або, як стали писати ущербність когось. Мій меседж був інший... Я толерантна людина, це проявляється в конкретних справах і проектах», -. сказав він.

Нищук наголосив, що ані у людей в студії, ані у глядачів, які дивились програму не виникло жодних негативних асоціацій. Усе почалось тоді, коли деякі ЗМІ почали тиражувати його фразу, вирвавши її з контексту. Міністр культури назвав це роботою російських пропагандистів.

«Ця ситуація почала розкручуватися, коли з ночі на кількох російських сайтах і виданнях почали чіпляти саме конкретне слово "генетика" і ще щось. З огляду на те, як це зараз розбирають на атоми, я хочу офіційно вибачитися, якщо це слово або щось то інше викликало ту чи іншу образу», - сказав він. І додав, що «це дійсно добре опрацьована історія певних російських пропагандистів».

Попри те, що Нищук не вважає себе винним у будь-якому образливому висловлюванні, він декілька разів попросив пробачення у всіх тих, кого образив його вислів.

На запитання журналістів Нищук відповів, що подавати у відставку не збирається, адже вболіває за українську культуру та працює на її благо увесь час.

Нагадаємо, що увечері 21 листопада міністр в ефірі одного з телеканалів заявив: «Другим моментом безпеки є культура Тому що вона має здатність виховувати й формувати суспільство І ця ситуація, яка склалася на сході та півдні країни, - це прірва свідомості Більш того .., коли ми так багато говорили про генетику, на Запоріжжі, на Донбасі, на тому ... ці ж міста завезені Немає там ніякої генетики це свідомо завезені Черкаси -. це знаменитий гетьманський Шевченків край, місто Черкаси наполовину завезений Чому тому.? що боялися цього Шевченківського духу І так робили, це була технологія Радянського Союзу », -. сказав міністр.

Ця фраза і спричинила цілу бурю у соцмережах та гостру реакцію російських політиків. Зокрема речниця МЗС Росії Марія Захарова обурилась словами Нищука та відсутністю реакції з боку представників інших держав. Пізніше міністр попросив пробачення за некоректно вжите слово «генетика».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук