НКРЕ оштрафувала вже 12 облгазів через незаконні донарахування у платіжках за газ

ЕкономікаАндрій Стець, 2 квітня 20193320

Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг за результатами проведеної перевірки наклала максимальний штраф 850 тис. грн на компанію «Житомиргаз», що входить в групу компаній Регіональна газова компанія бізнесмена Дмитра Фірташа, за донарахування обсягів споживання в платіжках. Таке рішення регулятор ухвалив на засіданні 2 квітня, інформує «РБК-Україна».

Регулятор наклав штраф за порушення ліцензійних умов в частині приведення обсягів використаного природного газу побутовими споживачами до стандартних умов, що призвело до додаткових нарахувань у платіжках споживачів.

Також НКРЕ зобов'язала компанію провести перерахунки за тими конкретними споживачами, за якими проводилась перевірка, а також зробити перерахунок додаткових нарахувань за весь період, починаючи з жовтня 2018 року, по всім споживачам, за якими здійснювалися такі донарахування, до 22 квітня 2019 року.

Згідно з рішенням, регулятор направить звернення до Антимонопольного комітету України для проведення розслідування про зловживання монопольним становищем зазначеною компанією.

У той же час, в Регіональній газовій компанії повідомили, що облгази групи не згодні з результатами позапланових перевірок НКРЕ, тому з їхнього боку не було підписано акти перевірок. Крім того, оператори ГРС заявляють, що оскаржуватимуть їх у судовому порядку.

Зазначимо, що раніше НКРЕ вирішила провести позапланові перевірки 20 операторів газорозподільчих систем, які контролюються бізнесменом Дмитром Фірташем.

Комісія за результатами перевірок вже оштрафувала компанії «Вінницягаз», «Волиньгаз», «Київоблгаз», «Хмельницькгаз», «Закарпатгаз», «Івано-Франківськгаз», «Харківгаз», «Запоріжгаз», «Львівгаз», «Чернігівгаз» і «Чернівцігаз» на 850 тис. грн кожну і зобов'язала їх провести перерахунок обсягів споживання газу для побутових споживачів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук