Присудження Нобелівської премії-2018 з літератури скасували

Причиною став скандал із сексуальними домаганнями у академії, що обирає переможця

Рішення було ухвалено через скандал в Шведській академії, котра присуджує Нобелівську премію з літератури

Шведська академія повідомила, що Нобелівська премію з літератури цього року не вручатимуть через скандал на тлі звинувачень у сексуальних домаганнях. Про це повідомляє Bloomberg.

Зазначається, що премію 2018 року вручатимуть у 2019 році.

У центрі скандалу цьогоріч опинився французький фотограф Жан-Клод Арно, якого звинуватили у сексуальних домаганнях. Арно — чоловік шведської поетеси Катаріни Фростенсон, яку обрали до академії 1992 року.

У листопаді 2017-го 18 жінок звинуватили Арно в сексуальних домаганнях. Деякі епізоди харасмента (термін, яким позначається сексуальне домагання в американському законодавстві, форма сексуальної дискримінації в офісі тощо, - ред.), за їхніми словами, відбувалися в приміщеннях, що належать академії. Сам фотограф відкинув усі звинувачення.

Незабаром після цього академія проголосувала за виключення Катаріни Фростенсон з організації.

Одночасно стало відомо, що деякі з членів академії протягом декількох років порушували правило про нерозголошення імен майбутніх лауреатів.

Все це призвело до низки гучних відставок: крім Фростенсон, посаду втратила і секретарка Шведської академії Сара Даніус.

Раніше повідомлялося, що нагородження можуть відкласти до наступного року через витік інформації та секс-скандал в установі, пов’язаний із домаганням до 18 жінок.

Шведська академія не змогла нагородити Нобелівську премію в літературі лише сім разів з моменту заснування у 1901 році: 1914, 1918, 1935, 1940 та 1941-43. Водночас, присудження нагороди відкладали на рік шість разів, кожен раз, коли комітет вирішував, що жоден з кандидатів не відповідав критеріям премії.

Нагадаємо, у 2017 році лауреатом Нобелівської премії з літератури 2017 року став британський письменник японського походження Кадзуо Ісігуро.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук