Нове агентство праці не буде просто так роздавати гроші безробітним, – Розенко

Міністр соціальної політики розповів про нову структуру, яка утворюється замість Державної служби зайнятості

Нове агентство праці не буде просто так роздавати гроші безробітним, – Розенко
фото Фіртка
Міністр соціальної політики України Павло Розенко

Нове Національне агентство праці стимулюватиме безробітних до громадських робіт і активно шукатиме їм роботу, а конкуренцію йому зможуть скласти приватні компанії, розповів міністр соціальної політики Павло Розенко на засіданні Кабінету міністрів у середу, 16 вересня.

«Ми впродовж наступних двох тижнів закінчуємо роботу над змінами до закону про зайнятість населення. Я закликаю профспілки й роботодавців активно включитися в процес обговорення і доопрацювання цього законопроекту», – сказав міністр, якого цитує «Українська правда».

«Законопроект буде передбачати створення нового Національного агентства праці. Це не будуть державні чиновники, державні службовці, бюрократи в краватках – це буде мобільне, активне, нове фактично, сучасне агентство праці, яке буде активним гравцем на ринку праці», – заявив Розенко.

«Того, що це просто інструмент з роздачі грошей безробітним, і все на цьому, – далі бути не може. Тому (передбачаються) активні заходи працевлаштування людей, і ідеологія Національного агентства праці полягатиме саме в тому, щоб стимулювати і шукати людям роботу», – зазначив він.

За словами міністра, будуть також посилювати значення громадських робіт.

«Безробітних будемо активніше залучати до громадських робіт. І будемо пропонувати, щоб їхня допомога з безробіття, у тому числі, залежала від того, наскільки активно вони приймають участь у громадських роботах, яких потребують їхні міста, села і селища», – сказав Розенко.

Він також розповів про аутсорсинг послуг: «На частину коштів, які збирає фонд загальнообов’язкового соціального страхування, можуть претендувати і приватні компанії з працевлаштування». Міністр наголосив, що буде створено «конкурентне середовище» — кошти будуть отримувати «ті, хто якісніше буде шукати роботу для людей».

Раніше міністр соцполітики оголосив про звільнення усіх керівників Державної служби зайнятості – як центрального апарату, так і керівників обласних підрозділів.

Нагадаємо, 11 вересня Служба безпеки України затримала на хабарі очільника державної служби зайнятості Ярослава Кашубу при отриманні хабара, а 12 вересня було затримано голову тендерного комітету цієї служби. Однак 14 вересня суд арештував їх, дозволивши внести заставу.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук