Нові правила НБУ: довідка з податкової при купівлі валюти

ЕкономікаІрина Данилів, 4 березня 2015116791

Від сьогодні Національний банк України ввів нові вимоги для імпортерів - зобов'язав банки при проведенні   платежів за імпортними контрактами з попередньою оплатою на суму понад  25 тис. доларів  вимагати довідки про відсутність у клієнта податкової заборгованості.

«Пакет документів, який подається до Національного банку України для підтвердження можливості як купівлі, так і перерахування іноземної валюти, повинен також містити довідку Державної фіскальної служби України про відсутність у резидента заборгованості за податками, зборами, платежами», - йдеться в постанові НБУ №161 від 3 березня 2015 року.

Раніше постановою від 23 лютого №124 «Про особливості здійснення деяких валютних операцій» НБУ зобов'язав банки узгоджувати платежі за імпортними контрактами з попередньою оплатою на суму понад  50 тис. доларів  для чого банки формують і подають до Нацбанку відповідний реєстр з копіями документів.

Нова постанова зменшує суму до 25 тис. доларів, але вимагає нових довідок.

Встановлені вимоги не поширюються на операції з імпорту життєво необхідних товарів, таких як природний газ, вугілля, паливо для АЕС, нафта, бензин, дизпаливо, гуманітарна допомога. 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 1

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук