Новий канал вважає програму «Інспектор Фреймут» повним плагіатом

КультураДарина Цвях, 23 вересня 201522180
Новий канал вважає програму «Інспектор Фреймут» повним плагіатом

Новий канал вважає, що «Інспектор Фреймут» вкрав у «Ревізора» не лише ідею програми. Про це повідомила «Телекритика».

Нагадаємо, 3 вересня Київський апеляційний господарський суд задовольнив апеляційну скаргу телеканалу «1+1» і скасував рішення Господарського суду міста Києва, знявши заборону на показ програми «Інспектор Фреймут» і скасувавши рішення про виплату грошової компенсації  Новому каналу в розмірі понад 1,2 млн грн.

Коментуючи це рішення суду, адвокат і представник ТОВ «Телерадіокомпанія "Студія 1+1"»Лариса Варічева заявила: «Ми згодні з висновками апеляційного суду про те, що при створенні телепередачі "Інспектор Фреймут" була використана загальна ідея, концепція телепередачі "Ревізор"; проте ані ідеї, ані концепції не охороняються авторським правом, через це таке використання є досить правомірним з боку Телерадіокомпанії "Студія 1 + 1"».

На переконання Нового каналу, «Інспектор Фреймут» скопіював набагато більше, ніж «загальну ідею, концепцію» власної розробки Нового каналу - соціального реаліті «Ревізор».

«У нашому випадку очевидною є переробка творів Нового каналу. Судовий експерт, висновок якого апеляційний суд не прийняв до уваги, на семи сторінках перерахував елементи творів Нового каналу, захищені авторським правом, які були використані "Студією 1+1" у своєму творі. Експерт відзначив, що розбіжності є, але вони настільки незначущі, що якщо б у кутку екрану не було б логотипу телеканалу, то телеглядачу було б важко відповісти на питання, яку передачу він дивиться: "Ревізор" з Ольгою Фреймут чи "Інспектор Фреймут"», - прокоментувала ситуацію  директор юридичного департаменту Нового каналу Катерина Мороз.

Новий канал наголошує, що жодній з цивілізованих компаній не припадає на думку зробити переробку, наприклад, кінофільму «Термінатор» чи використати образ Бетмена, не спитавши дозволу автора.

Новий канал також підтвердив свої наміри подавати касаційну скаргу на рішення апеляційного суду.

Нагадаємо, з 2011 року телеведуча Ольга Фреймут вела на Новому каналі реаліті-шоу «Ревізор». У 2014 році вона перейшла працювати на «1+1».

У вересні 2014 року на «1+1» стартував проект «Інспектор Фреймут». 21 січня 2015 року Господарський суд міста Києва частково задовольнив позов Нового каналу і зобов'язав телеканал «1+1» і компанію «1+1 продакшн» не створювати будь-яких аналогічних програмі «Ревізор» творів, у тому числі проекту «Інспектор Фреймут», заборонив випускати «Інспектор Фреймут», а також зобов'язав «1+1 продакшн» виплатити Новому каналу компенсацію в розмірі 414 тис. 120 грн, а телеканал «1+1» - компенсацію в розмірі 803 тис. 880 грн. Загальна сума грошової компенсації в розмірі 1,2 млн грн. була розрахована Новим каналом як подвійна ціна продажу формату програми «Ревізор».

 Канал «1+1» заявив, що не згоден з рішенням суду першої інстанції, і подав апеляцію.

Київський апеляційний господарський суд призначив повторну судову експертизу у сфері інтелектуальної власності, 2 червня це рішення підтвердив Вищий господарський суд України.

Після повторної експертизи 3 вересня Київський апеляційний господарський суд задовольнив апеляційну скаргу телеканалу «1+1» і відмовив у позові Новому каналу. Новий канал заявив, що подаватиме касаційну скаргу. 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук