Новий сезон Львівська філармонія відкриває із зірковим головним диригентом

Головні новини Львова 30.08Ірина Ващишин, 30 серпня 2016, 19:20 918 0

Ультраромантична і європейська програма в європейському Львові. Так у Львівській філармонії говорять про відкриття нового сезону – і до того ж, з новим диригентом.

Син відомого скрипаля Олега Криси і не менш відомий диригент. Тарас Криса вже давно живе і працює у Сполучених Штатах Америки. Проте в рідному Львові не раз виступав із симфонічним оркестром філармонії. Тепер же після конкурсного відбору став його новим головним диригентом та художнім керівником.

«Я дивлюся на оркестр як музей мистецтв. Ви підете в музей, Метрополітен чи в Ермітаж, ви хочете подивитись Тіциана, Мікеланджело, Пікассо. Тут є те саме, тільки з музикою. Тому ми мусимо грати трохи і Брамса, і Малєра, і Вагнера. І європейську музику, і американську. І сучасну, і барокову – щоб була дуже велика різноманітність і то підвищує рівень гри зразу, як тільки буде концепція», – поділився головний диригент симфонічного оркестру Львівської філармонії Тарас Криса.

На відкритті сезону лунатимуть Вагнер, Гріг та Брамс. А до оркестру долучиться ще й бельгійський піаніст Стівен Вангауерт. Програма настільки припала до душі музикантам, що навіть завершили достроково першу репетицію, бо зігрались бездоганно.

«Люди були на гастролях в Італії, тому всі разом – ніби і була відпустка, і разом з тим всі в чудовій формі», – зазначив концертмейстер групи флейт Михайло Сосновський.

«Дуже багато гарних тем, романтики використовували, мелодику дуже гарну. Тобто для скрипалів це особливо», – додала скрипалька Оксана Гречух.

Добираючи програму, найперше думає не про себе і навіть не про публіку – ділиться новий диригент. Найголовніше, каже маестро, щоб твори підходили оркестру і дозволяли рости його майстерності.

Відкриття сезону – 2 вересня. Загалом же осінні проекти у Львівській філармонії потішать усіх прихильників музики несподіваними варіаціями.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук