Нову грошову оцінку землі у Львові приймуть у вересні, - чиновник

Економіка14 червня 201112061

Інститут «Містопроект» та Інститут землеустрою 9 червня представили управлінню природних ресурсів і регулювання земельних відносин Львівської міської ради розрахунки щодо нормативно-грошової вартості землі. І хоча вимога відкоригувати оцінку ґрунтувалися на заявах представників місцевого бізнесу про завищеність діючої базової вартості нормативно-грошової оцінки і потребі її перерахувати у бік зменшення, вона виявилася об’єктивною. Про це 14 червня повідомив заступник начальника управління природних ресурсів і регулювання земельних відносин Львівської міської ради Ігор Гуменчук.

І.Гуменчук повідомив: «Ухвалою Львівської міської ради, прийнятою у кінці березня цього року, управлінню природних ресурсів та регулювання земельних відносин доручено відкоригувати базову вартість нормативної грошової оцінки землі, яка на сьогодні складає 470 грн за 1 кв. м, і також відкоригувати зональні і локальні коефіцієнти. Ця базова ставка викликала багато нарікань».

За його словами, провести розрахунки базової вартості доручено інститутові «Містопроект», а коефіцієнтів – Інституту землеустрою. «На останній нараді 9 червня, представили попередні матеріали по базовій вартості землі, називали цифри понад 500 грн. Тобто, виявилося, що діюча оцінка у 470 грн є нижчою від тої, яка може бути відкоригована».

І.Гуменчук заявив, що рішення дуже серйозне і влада зайве не поспішатиме у цьому питанню. Інститутам дане доручення представити обґрунтування їх розрахунків та запропонувати коефіцієнти, які могли б понижувати базову вартість. Він зазначив: «Зараз ми оцінюємо ці розрахунки. Наше завдання, щоб не відбулося зростання. Ми говоримо про оптимізацію цих цифр. Є базова ставка, локальні чинники і зональні. Будемо говорити, щоб за рахунок коригування локальних і зональних чинників здійснити крок для пониження навантаження від базової оцінки землі».

І.Гуменчук додав: «Це питання дуже серйозне. Для того, щоб попередити будь-які інсинуації, я доводжу до відома усіх про це. Хочу людям дати зрозуміти, що діюча сьогодні оцінка була порахована нормально, адже дуже багато людей кричало, що вона була неправильно порахована. Якщо її перерахувати сьогодні, то не включено, що цифра була б вищою».

За його прогнозом, робота над узгодженням базової вартості та коригуючи коефіцієнтів, проведення громадських слухань проекту відкоригованої нормативно-грошової оцінки вартості землі у Львові може відсунути її остаточне прийняття на вересень цього року.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук