Обласна влада хоче виселити лікарсько-фізкультурний диспансер з елітної вілли

СуспільствоІрина Панчишин, 19 липня 2018, 20:49 3017 6

Львівська обласна рада хоче перенести лікарсько-фізкультурний диспансер. Мовляв будинок, в якому він працює – не пристосований для закладу. Щоправда кращого місця медикам ще не запропонували. Лікувальна установа вже понад сорок років займає історичну віллу у престижному районі міста. Якщо їх звідти виселять – елітну нерухомість можуть продати.

Обласний лікарсько-фізкультурний диспансер працює у розкішній віллі на вул. Коновальця, 47 з 1977 року. Будинок збудували ще у XIX столітті, зараз це – пам’ятка архітектури. Поруч 25 «соток» землі та майже тисяча квадратних метрів площі всередині. На обліку у закладі біля дев’яти тисяч фізкультурників та спортсменів. Тут вони отримують допуски до змагань, а у разі травм – і реабілітацію.

«Всі ті, хто на Львівщині відомі, всі обслуговуються в нас. У час змагань лікар надає медичну допомогу у тих ситуаціях, які виникають. І лікар вирішує питання чи може спортсмен далі продовжувати змагання», – розповів завідувач відділення спортивної медицини Микола Чухрій.

Тут є масажні кабінети, сауна, невеличкий басейн для реабілітації, лабораторія. Приміщення адаптовані для медустанови, каже головний лікар, однак місця недостатньо. В одному кабінеті часто працює по два лікарі.

«Я як головний лікар і мій колектив згідні на те, щоб диспансер, який в нас тут зараз є, приміщення його віддати. І натомість за те приміщення нам збудувати новий сучасний центр спортивної медицини і реабілітації», – сказав головний лікар обласного лікарсько-фізкультурного диспансера Степан Середа.

Вілла на Коновальця – на балансі обласної ради. І зараз її керівники шукають варіанти, як виселити звідси медиків.

«В мене був головний лікар. Йому там не комфортно, тому що це приміщення не пристосоване. Функції, які він виконує вони є важливі. Ми почали дивитись за іншими приміщеннями. І приміщення на вулиці Лепкого є одне з них, але має туди піти головний лікар і подивитися, чи він може там розмістити заклад», – повідомив заступник голови обласної ради Володимир Гірняк.

Йдеться про будівлю на вул. Лепкого, 8. Тут вже працює обласний наркологічний диспансер. А поруч розташовані вільні приміщення. В обласному управління майном нарахували понад тисячу квадратів вільної корисної площі.

«Тут чисто є приміщення, в яких функціонує заклад охорони здоров’я і абсолютно вони ідеально пристосовані, підійдуть набагато краще для функціонування цього закладу з точки зору робочих умов для медичного персоналу», – розповів начальник управління майном обласної ради Микола Бандра.

Ось так зараз виглядає підвал, який пропонують спортивним медикам. На його ремонт обласна рада виділила мільйон гривень, хоча департамент охорони здоров’я про це не просив.

«Стосовно того рішення, яке є від обласної ради щодо виготовлення ПКД департамент не звертався до обласної ради з питаннями щодо реорганізації, трансформації, переселення, будь-яких річей щодо фізкультурного диспансеру», – сказав т.в.о. заступника директора департаменту охорони здоров’я Андрій Васько.

Та керівник фізкультурного диспансеру нове приміщення вважає ще гіршим, ніж те, що має зараз. Ідеальний варіант, на думку Степана Середи, – побудувати новий сучасний корпус.

«То є теж саме непристосоване приміщення. Мало того воно є в центрі, де є поганий заїзд. В тому плані це буде ще й погіршення. Я вже не кажу про те, що на Лепкого – по-перше, не відповідає метраж. Щоб була більш-менш повноцінна структура треба хоча б з 1500-1800 метрів квадратних», – додав головний лікар обласного лікарсько-фізкультурного диспансера Степан Середа.

Що ж буде із австрійською віллою, якщо з неї виселять медиків – в обласній раді ще не придумали. Однак не виключають її продажу.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук