Обвал гривні стався через зимові газові контракти з Росією, – експерт

ЄС наполіг на виплаті Україною понад $3 млрд «Газпрому», які були витрачені з резервів

ЕкономікаВолодимир Пиріг, 26 лютого 20158100

Верховна Рада має негайно проголосувати законодавство, якого вимагає МВФ – інакше економіку України не врятувати.

Про це «Голосу Америки» розповів економіст Андерс Ослунд із вашингтонського Інституту імені Пітерсона.

Він переконаний: головна провина за обвал гривні лежить на Заході, бо не допоміг вчасно і не допоміг достатньо.

Окрім того економіст нагадав, що ЄС ще й наполіг на виплаті Україною понад $3 млрд «Газпрому». Таким чином Україна залишилась без резервів, а без них гривню не утримати.

«Немає резервів – не може бути і стабільності обмінного курсу, до яких би заходів не вдавався Нацбанк. Немає тут вини Нацбанку – просто Україна вичерпала резерви. Так чи інакше треба було припиняти виплати Росії, а Захід мав дати більше грошей. Захід не підтримав Україну», – констатував Ослунд.

За словами експерта, економіка України вже руйнується. Тепер треба думати, де зупиниться її падіння, і як.

«Є лише один реальний шлях – отримати від МВФ програму підтримки у повному обсязі і якнайшвидше. МВФ ухвалить рішення про її надання, щойно парламент прийме відповідні закони. Зараз головне, щоб Рада не тягнула, а ухвалила законодавство якнайшвидше. Було великою помилкою перенести розгляд бюджету на 3 березня. Україна не може дозволити собі таких затримок. Вже не важливо, що саме ухвалить Рада, головне щоб МВФ це прийняв – інакше економіка буде знищена», – наголосив фахівець.

Якщо Верховна Рада спрацює – вже цього року Україна може отримати 10 мільярдів. П’ять із них – негайно протягом трьох тижнів.

Нагадаємо, 26 вересня Україна, Росія і Євросоюз дпро поставки газу з Росії до України в зимовий період. Основною умовою цих контрактів була виплата Україною грошей за раніше поставлений газ, яка загалом склала $3,1 млрд.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук